Juhlapuku Bella

+++

Hei!

Olen miettinyt hankkivani Juhlapuku Bellasta hääpuvun, työkaverini suositteli firmaa. Minulla oli mielessä erityinen puku, jota heillä ei ollut mallistossa mutta snoivat senkin teettämisen onnistuvan hyvin.
Pelottaa ostaa sikaa säkissä, onko kenelläkään uusia kokemuksia Bellasta ja sen puvuista? Onnistuiko myös mallistojen ulkopuolinen puku hyvin?

2

728

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Susanna

      Tilasin samasta paikasta itse piirtämäni hääpuvun ja liitin mukaan materiaali ja kirjailutoiveeni.
      Hämmästyin kuinka täsmällisesti puku oli toteutettu. Ainut miinus oli se että toimitus keski 8viikkoa firman lupaaman 5-6viikon sijasta. Plussaa oli loistava hinta-laatushude,nopea asiakaspalvelu ja tietty vaivattomuus koko prosessissa. Sain puvun kotiin,istuvuus oli loistava ja puvusta tuli kerralla sopivankokoinen.
      Suosittelen liikettä mutta ole ajoissa liikkeellä.

    • Hyviä kokemuksia

      Komppaan edellistä. Hyvä hinta-laatu suhde ja itsekin mittatilaus puvun tilanneena erittäin tyytyväinen palveluun (pukuni oli mittatilaus mallistossa). Asikaspalvelulle myös iso plussa.Tosin omankin puvun toimitusaika siihen kuuden ja seitsemän viikon rajalle, että kannattaa aina siis varautua hyvissä ajoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      70
      4908
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3349
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      20
      2602
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      57
      1675
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1556
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1336
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1302
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      217
      1067
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      985
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      51
      875
    Aihe