Tunnetteko yhtään kaurista, joka olisi ns. julkisesti homoseksuaali?
Itse en tiedä ja tuli vain mieleeni, että nimenomaan kauriit voisivat olla niitä kaappiin sulkeutuneita hieman jäisiäkin hahmoja, koska he ovat varmasti yksi konservatiivisimmista merkeistä jonkin sortin feminismillä höystettynä.
Uskaltaisiko kauris edes tunnustautua homoseksuaaliksi?
Kauriit ja homoseksualisuus
5
268
Vastaukset
- puhhuijaa____
Tiedän monta kaapissa olevaa, jotka ovat jonkin sortin kulissisuhteessa.
Kulissien takana uskalletaan puuhailla, mutta kasvoja ei saa menettää maailmalle. Höh. Vierestä seuranneena on saanut vaan pyöritellä päätään.
Haluaako kauris sitten mielummin olla onneton ja yhteiskunnan hyväksynnän leiman alla, vai onnellinen ja kohdata rohkeasti muu maailma, ilman pelkoa kritiikistä ja mahdollisesta tuomitsemisesta.
Kauriit ovat kyllä jonkin sortin "vanhoillisia", jopa nuoremmatkin tapaukset. Eli pitääkö se perhe olla ja mennä "normi" muotin mukaan?- Suattaapi ollaki
Perhe tai pikemminkin lapset ovat kauriille tärkeitä, puoliso on tärkeä vain, jos puoliso on edustava eli on sosiaalisesti hyväksytty.
- puhhuijaa__
No mites sitten, kun kauriista sanotaan olevan luotettavia suhteessa, niin mitenkäs tällasissa homoseksuaalisuusasioissa? Kulissit yllä, mutta näyttämön takana tapahtuu se todellinen toteutus? Ellei sit elä sellasessa ympäristössä missä homot on ok. niin kauriiden ei tarvi peitellä?
Niin ja hei! Uskaltaako kauris ottaa riskiä tollasessa tilanteessa edes? - jkpoiuiiu
niinkö
- jgyfvhjb
itse olen kauris nainen ja homoseksuaali ja ihan julkisesti :) en ujostele asiaa lainkaan missään tilanteessa en edes siellä työpaikalla! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 954671
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2301905- 781482
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401160Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3231100Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051080- 501079
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1471037- 1111009
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85964