teini-isiä

tarinoita tulemaan:):):)

Haluisin kuulla teini isien tarinoita:) kertokaa rohkeesti. Olen tyttö joten kiinnostaisi kuulla teistä teini isistäkin:) ja että kuinka moni kantaa vastuuta ja kuinka moni ei.

8

491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiluliilii

      :D Meinaatko että ne teini-isät jotka eivät ota vastuuta, kertoisivat siitä täällä?:D enpä usko. minun tilanteessani saan kohta lapsen ja lapsi oli tarkoituksella alulle laitettu, mutta vastuu kolahtikin niskaan vasta kun testi oli positiivinen, ja isukki katosi samantein :D antoi tottakai muille kuvan että minä olen hirviö (:

    • ndkfkeldkfkfm65

      Nyt olen 17 ja tyttöystävä 16, raskaana :) kyllä on haluttu ihme vaikka ehkä yllätyksenä tuliki! Kyllä kannetaan vastuu ja kauheesti suunniteltu vaikka ei ehkä auta... innoissaan odotellaa!

    • itse tulin isäksi jo 16 vuotiaana ja lapsen äiti oli silloin 17. Nykyään lapsi asustaa äitinsä luona nään kyllä lastani silloin tällöin milloin sovitaan tapaamisista. koska olin liian nuori huolehtimaan yhdessä lapsesta, kyllä rahoistani silti yli puolet menevät lapsen äitille, rakastan lastani, mutta kun opiskelukin jäi kesken, niin menin töihin jotta riittäisi omaan elämäänkin rahaa. Kannan silti isänä vastuun. Nykyään lapsen äitillä on kyllä miesystävä mutta kuitenkin sopimuksemme pitää että sovitusti nään lastani. olihan se alussa aika vaikeeta kun saman katon alla asuimme, haluisin lapsen sellaisen naisen kanssa jota rakastan enkä vahinko laukauksia.

    • Olin 17, kun sain kuulla silloisen tyttöystäväni odottavan meille lasta, hän oli tuolloin 15, eikä lasta ollut suunniteltu, joten aika iso uutinen se sitten oli. Seurustelua meillä oli tuolloin takana parisen vuotta, alun kädestä pitämisestä oltiin edetty jo toki rutkasti. Oma taustani ei tuolloin kehuttava, ja tyttökin vasta peruskoulussa. Monen pohdinnan jälkeen päätimme kuitenkin pitää lapsen, ja lapsen synnyttyä olimme 16 ja 18 vuotiaat, sylissämme vauva.

      Minulla oli lastenhoidosta paljonkin kokemusta, sillä olen viisilapsisen perheen vanhemmasta päästä, mutta tyttöystäväni oli perheen ainoa lapsi, joten sitä kautta hän ei ollut tutustunut lastenhoidon ihmeisiin. Muutamat ensikuukaudet asuimme minun vanhempieni pihapiirissä, ja samalla teimme muuttoa ensimmäiseen omaan kotiimme. Arki alkoi.

      Nyt en enää ole teini-isä, vaan kasvanut noista ajoista kymmenen vuotta isäksi, silloisesta tyttöystävästä on tullut vaimo, ensiasunto on vaihtunut omakotitaloon ja lapsia on viisi. Niin se elämä kulkee. :)

      • Make love not babies

        Hieno onnistumistarina, mutta miksi hitossa 5 lasta?


      • tajuton1
        Make love not babies kirjoitti:

        Hieno onnistumistarina, mutta miksi hitossa 5 lasta?

        Ja miks ei?:D tyhmä kysymys -.-


      • näinpä333333
        Make love not babies kirjoitti:

        Hieno onnistumistarina, mutta miksi hitossa 5 lasta?

        varmaan siksi ne 5 lasta koska nainen on kenties täysin kouluttamaton, eikä halua koulutusta saatika mennä kouluun tai töihin. on siis helpompaa lusmuta kotona "tukiaisten" varassa..
        aina vaan uutta lasta kun tuet edellisistä alkaa loppumaan..


      • 500 lasta
        Make love not babies kirjoitti:

        Hieno onnistumistarina, mutta miksi hitossa 5 lasta?

        No miks ei 6?? Mitä hittoo se muille kuuluu vaikka olis 10 lasta :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      272
      3388
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1683
    3. 68
      1249
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1077
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      58
      1041
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      986
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      971
    8. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      199
      871
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      817
    10. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      792
    Aihe