teini-isiä

tarinoita tulemaan:):):)

Haluisin kuulla teini isien tarinoita:) kertokaa rohkeesti. Olen tyttö joten kiinnostaisi kuulla teistä teini isistäkin:) ja että kuinka moni kantaa vastuuta ja kuinka moni ei.

8

465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiluliilii

      :D Meinaatko että ne teini-isät jotka eivät ota vastuuta, kertoisivat siitä täällä?:D enpä usko. minun tilanteessani saan kohta lapsen ja lapsi oli tarkoituksella alulle laitettu, mutta vastuu kolahtikin niskaan vasta kun testi oli positiivinen, ja isukki katosi samantein :D antoi tottakai muille kuvan että minä olen hirviö (:

    • ndkfkeldkfkfm65

      Nyt olen 17 ja tyttöystävä 16, raskaana :) kyllä on haluttu ihme vaikka ehkä yllätyksenä tuliki! Kyllä kannetaan vastuu ja kauheesti suunniteltu vaikka ei ehkä auta... innoissaan odotellaa!

    • itse tulin isäksi jo 16 vuotiaana ja lapsen äiti oli silloin 17. Nykyään lapsi asustaa äitinsä luona nään kyllä lastani silloin tällöin milloin sovitaan tapaamisista. koska olin liian nuori huolehtimaan yhdessä lapsesta, kyllä rahoistani silti yli puolet menevät lapsen äitille, rakastan lastani, mutta kun opiskelukin jäi kesken, niin menin töihin jotta riittäisi omaan elämäänkin rahaa. Kannan silti isänä vastuun. Nykyään lapsen äitillä on kyllä miesystävä mutta kuitenkin sopimuksemme pitää että sovitusti nään lastani. olihan se alussa aika vaikeeta kun saman katon alla asuimme, haluisin lapsen sellaisen naisen kanssa jota rakastan enkä vahinko laukauksia.

    • Olin 17, kun sain kuulla silloisen tyttöystäväni odottavan meille lasta, hän oli tuolloin 15, eikä lasta ollut suunniteltu, joten aika iso uutinen se sitten oli. Seurustelua meillä oli tuolloin takana parisen vuotta, alun kädestä pitämisestä oltiin edetty jo toki rutkasti. Oma taustani ei tuolloin kehuttava, ja tyttökin vasta peruskoulussa. Monen pohdinnan jälkeen päätimme kuitenkin pitää lapsen, ja lapsen synnyttyä olimme 16 ja 18 vuotiaat, sylissämme vauva.

      Minulla oli lastenhoidosta paljonkin kokemusta, sillä olen viisilapsisen perheen vanhemmasta päästä, mutta tyttöystäväni oli perheen ainoa lapsi, joten sitä kautta hän ei ollut tutustunut lastenhoidon ihmeisiin. Muutamat ensikuukaudet asuimme minun vanhempieni pihapiirissä, ja samalla teimme muuttoa ensimmäiseen omaan kotiimme. Arki alkoi.

      Nyt en enää ole teini-isä, vaan kasvanut noista ajoista kymmenen vuotta isäksi, silloisesta tyttöystävästä on tullut vaimo, ensiasunto on vaihtunut omakotitaloon ja lapsia on viisi. Niin se elämä kulkee. :)

      • Make love not babies

        Hieno onnistumistarina, mutta miksi hitossa 5 lasta?


      • tajuton1
        Make love not babies kirjoitti:

        Hieno onnistumistarina, mutta miksi hitossa 5 lasta?

        Ja miks ei?:D tyhmä kysymys -.-


      • näinpä333333
        Make love not babies kirjoitti:

        Hieno onnistumistarina, mutta miksi hitossa 5 lasta?

        varmaan siksi ne 5 lasta koska nainen on kenties täysin kouluttamaton, eikä halua koulutusta saatika mennä kouluun tai töihin. on siis helpompaa lusmuta kotona "tukiaisten" varassa..
        aina vaan uutta lasta kun tuet edellisistä alkaa loppumaan..


      • 500 lasta
        Make love not babies kirjoitti:

        Hieno onnistumistarina, mutta miksi hitossa 5 lasta?

        No miks ei 6?? Mitä hittoo se muille kuuluu vaikka olis 10 lasta :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2109
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1550
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1319
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      238
      1211
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1170
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      248
      991
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe