Volvon käsijarrusysteemi on otettu suoraan traktorissa, missään muussa autossa ei ole tullut vastaan noin huonoa käsijarrua. Auto nytkähtää kun sen vetää kiinni tai aukasee, ei niinkuin pääse lähtemään heti suoraan eteenpäin vaan se nytkähtää aina taaksepäin palasen. Ärsyttävä vika tuonluokan autossa, lisäksi käsijarrun joutuu vetämään aikalailla ylös, ennen kuin se ottaa kinni ja muutoinkin on raskasvetoinen.
Onkohan uudessa volvo s60 samanlainen nytkähtävä käsijarrusysteemi, välttämättä tätä ei tiedosta, jos on ikänsä ajanut volvolla tai käyttää automaattia. Ei Hyvä. käsijarrulta lähteminen on surkeaa.
volvo s60 ja käsijarru 2002
5
867
Vastaukset
- eraser-08
Eiköhän kaikki autot vähän nytkähdä jarrusta vapautuessaan jos parkkip viettää kalteva johonkin suuntaan. Tuskin autosi ylämäkeä kohti nytkähtää mutta jos niin vie se heurekaan... Uudemmissa sähköinen joka tehty meille heikkovoimaisille volvoilijoille(totuus tilansäästö/mukavuus)
- isot on ongelmat
Mulla ei ainakaan toimi noin, onkohan sulla kaikki kunnossa??
Ja opettele mäkilähtö, niin ei tarvitse kässärin kanssa leikkiä.
Onneksi tuo ongelmasi ei ole tuon suurempi, niin et ihan räjähdä. - volvomies
Kyllä se tekee sen nytkähdyksen taaksepäin, vaikka vetäisi kässärin kiinni tasaisella maalla, ei mene heti lukkoon vaan antaa pienen nykäyksen ja se heilauttaa autoa, kokeilkaapa, niin näette. Joku välys siinä on ja sen takia se ei heti lukitse, varmaan sen takia, että sen saa helpommin sitten taas auki. En vaan ole tottunut tuohon, kun edellisessä autossa ei ollut tuollaista ominaisuuttta.
- volvomiesties
- antero från haparand
Vilka problem du har!! Kanske vi kan inte göra bilar...
eli tämä vain osoittaa että volvoissa on viat vähissä ku tuommonenkin otetaan esiin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938078
- 403862
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021906- 241340
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321163Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311089Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia11885Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53847Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31822Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v27772