Ei linux mihinkään kuole!

Näkeehän sen jo tuosta taulukostakin:

http://www.statowl.com/operating_system_market_share.php

Tarvitaan vain tehokas mikroskooppi, niin kyllähän se linuks-siivu sieltä löytyy!
6102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä tubutin tulee vielä. Kunhan vain saadaan työpöytä kuntoon, niin kaikki tubuttimesta muihin jakeluihin siirtyneet palaavat kyllä takaisin!

Äänestä
  • Vielä kun saataisiin jenkkeihin enemmän sellaisia linux-käyttäjiä jotka eivät käytä adblockeja niin saataisiin luvut nousuun!

    Äänestä

huippusuositun linkkuran siivu sieltä tosiaan löytyy kun oikeen tarkkana tihrustaa ..

Äänestä

Siinähän sitä maailmanvalloitusta jo onkin, 0,76%.

Äänestä

Ubuntu ei kuole milloinkaan - siinä ainakin aloittaja oli oikeassa. Jo nyt on epäviralliset kannatusluvut n.20% kaikista tietokoneista. Windowsin sen sijaan laskeneet jo alle 50%:n.

Ubuntu tulee valloittamaan maailman joka tapauksessa, sitä ei voi estää ja Microsoft tekee konkurssin! Minä en tule koskaan - siis EN KOSKAAN - käyttämään Windowsia. Minulle riittää tubutin vallan mainiosti, vaikkei siinä toimisikaan tulostimet ja mokkulat, minä en niitä tarvitse. Käytän nimittäin nettiä naapurin wlan-yhteyksillä, se kun ei ole älynnyt salata sitä.

Tosin se ei onnistu tällä minun tubuttimellani vaan pitää käyttää Windowsia, joka onkin vallan mainio käyttöjärjestelmä! Jaahas, se vaimokin kutsuu jo aamupalalle exergyä, joten onhan se lähdettävä. Pitää vielä sulkea tämä internet explorer selain.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hyvin pelittää kirjoitti:

Näkeehän sen jo tuosta taulukostakin:

http://www.statowl.com/operating_system_market_share.php

Tarvitaan vain tehokas mikroskooppi, niin kyllähän se linuks-siivu sieltä löytyy!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu