Nykyiset ja uudet...
http://www.kainuunsanomat.fi/Kainuu/1194767240271/artikkeli/huumeita jo kaikkialla kainuussa.html
tässä teille vastuuta, joka täytyy ratkaista heti! Miksi annetaan asian mennä näin pitkälle... Ovatko päättäjät, viranomaiset täysin avuttomia... Vai missä syy?!!
Herätys Päättäjät
8
352
Vastaukset
- KÖYHÄT KYYKKYYN
PUTKIAIVOJA NE ON SUORAAN SANOEN. NIILLÄ EI PALJOA POLLA SÄTEILE.
- Viisaampia aivoja
Vaalit tulossa, nyt on hyvä näyttää ja kuulla mielipiteitä, kohta joka puolueella on ehdokkaat kasassa.
Totuushan on, että Kainuussa ei ole päihdekuntoutusta nimeksikään. Palvelut ostetaan eteläsuomesta kalliilla rahalla... Halvemmalla pääsisi, jos voisi oman maakunnan/kunnan alueella kuntouttaa ja siis palveluita olisi.
Kannattaa miettiä siis ketä äänestää. "Säästöpolitiikalla" ei säästetä pitkällä tähtäimellä.- SpiritusF
Ainakin Puolangalla jotkut virkaihmiset ovat katsoneet "pirtu" puolen huumeita pahemmaksi ongelmaksi, tiiä siitten, näin saattaa ollakin... Nyt Säästetään joka tapauksessa,... päättäjien kuluista en ole ihan varma?
- Hallan ukkonen
Viinaan Hyrynsalmi hukkuu. Parasta lopettaa koko Hyryn salmi ja ajaa kaikki kepulaiset juopot etelään
- upeaa jälkeä!
Keskustapuolue on tuonut paljon vaurautta Ylä-Kainuusenkin!
- drunkennnnnn
Kainuu voisi ottaa mallia miten päihdehuolto toimii ja hoidetaan koillis-maalla.
- kannabis...
cocaine kunniaan....jess!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172373
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135838- 45831
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684