Hei,
haluaisin tietää tuleeko joskus minulle jotain hyvää uutista? Viime aikoina ei ole kuin surullisia uutisia lähisuvusta kuulunut. Koen etten itse saa sitä hellyyttä ja huomiota itselleni jota kaipaan. Ehkäpä vika on minussa itsessäni tai sitten pyydän liikaa itselleni. Perheessäni on useampi lapsi ja tulossa uusi tulokas loppuvuodesta. Parisuhteeni on käynyt läpi useamman eron läpi ja aina palattu yhteen. Koetan olla hyvä äiti ja puoliso. Kuitenkin tunnen olevani huono ihminen en vain puolisona ja äitinä vaan ihan kaikessa. Juuri nyt mietin kovasti tulevaa lastani. Syntyykö ennenaikojaan? Onko kaikki lapsella hyvin? Jne. Menetin alkuvuodesta yhden lapsukaisen raskauden puolessa välissä. Suru on ollut suuri ja muistan yhä rukouksissani pienokaista. Elämäni on yhtä sekasotkua ja haluaisinkin tietää miltä tulevaisuus näyttää?
Onnetonko?
tuntijani
3
86
Vastaukset 3
Hei
oikeastaan sinä et ole pieni äiti, vaan suuri äiti!
jos aloitan tästä poisnukkuneesta vauvastasi, niin hän on nyt kaunis enkeli. hänellä on kaikki hyvin ja hän on aina lähelläsi. te tulette vielä tapaamaan myöhemmin.
sinä olet nyt niin herkässä mielentilassa, että pelkäät melkein kaikkea. koita rentoutua edes vähän! kuuntele musiikkia massusi kanssa ja anna minuuttien kulua ilman ajatuksia.
näen äitisi suruineen, hänellä ei mene oikein hyvin. kotona on ongelmia, mutta ne ratkeavat kyllä aikanaan. mutta sinun oma kotisi tulee laajenemaan, joko te laajennatte kotianne, tai sitten te muutatte tilavampaan asuntoon. se kaikki onnistuu!
sinulla on varmaankin tytär ja hän tarvitsee erikoisesti huomiotasi. voi olla, että hän menee erityiskouluun, tarkoitan sellaista opistoa, missä tuetaan hänen erikoista kykyään. se on hieno mahdollisuus.
minusta raskaana oleva nainen on pyhä asia.miehesi kanssa sinulla ei ole aina helppoa, koska teillä on niin paljon arkisia paineita. mutta yhdessä ja puhumalla te voitte selvittää monta pientä erimielisyyttä, ennenkuin ne pääsevät paisumaan liian suureksi mustaksi pilveksi. sinä olet nyt erittäin herkällä tuulella, eikä miehesikään ole kaikkein rennoin olemuksensa näinä päivinä. mutta sehän on vain elämää!
sinä saat kirjeen tai viestin, mikä kohottaa mieltäsi kovasti. kyllä teillä asuu onni kotonanne, teidän vain täytyy tehdä paljon työtä sen eteen. olette vahvoja ihmisiä ja teillä on perhe, mikä vaatii niin paljon voimianne.
voisin kirjoittaa sinulle pitkät litaniat lapsistanne, mutta aika ei riitä.
ota yhteyttä sähköpostitse, jos joskus tahdot pitkän katsannon.
ei sinun miehesi minnekään karkaa, nyt on kodin aika ja sitä te rakennatte kaikilla voimillanne. onnea synnytykseen ja voimia sinulle!!!
t. Keskiyö- Onnetonko?
Kiitos vastauksesta Keskiyö!
Tulin jo paljon onnellisemmaksi vastauksestasi. Siinä oli paljon sellaista mitä en edes suoraaan kysynyt vaan ajattelin vain. Ja kyllä s-postillakin voisin ottaa yhteyttä. Mutta kiitos jo tästä!
t:onnetonko? - Keskiöylle
Keskiyö, kiitos vielä vastauksestasi! Minua jäi vielä eräs asia vaivaamaan jonka olisin halunnut kysyä. Lokakuu on pyörinyt mielessäni paljon ja tuntuu että silloin olisi jotain tapahtumassa ? En tiedä mitä mutta jotain hyvää toivottavasti? Vaivaa myös siksi kun eräs läheiseni kertoi unensa että olin synnyttänyt lapseni etuajassa ja lapsi oli todella hyvävointinen vaikka olikin ollut kolme päivää keskoskaapissa . Uni oli kuitenkin ollut ihan onnellinen ja hyvä! Ja unihan se vain oli, mutta silti tuo lokakuu vaivaa...vai onko minulle itselleni jotain tapahtumassa? Anteeksi että vaivaan vielä näin mutta jos tohdit/jaksat niin vastaa. ymmärrän kyllä jos et .
T.onnetonko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm691061- 55998
Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s43956Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k62774Martina ja Levin kiinteistö
Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.322718Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte21714- 33645
Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää44608Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani178595Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta
Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi8582