Apuja tarvitaan!

seepralintu123

Olen ajatellut lähteväni jonnekkin vaihtoon lukion ekan vuoden jälkeen. (tällä hetkellä ysillä) Maan valitseminen nyt sitten tuottaa ongelmia.. :/ haluaisin lähteä aasiaan, ja mielessäni onkin ollut Malesia, Thaimaa ja Etelä-Korea. Etelä-Koreassa vaihdossa olleilta löytyy paljonkin juttua, mutta Malesiasta ja Thaimaasta en ole löytänyt yhtään keskusteluja. Eli siis jos on jotain tietoa Malesian ja Thaimaan vaihdoista, olisi todella kiva jos voisitte jakaa kokemuksianne:) ja sitten mietityttää, että miten vaihtoon lähteminen talvella vaikuttaa koulunkäyntiin Suomessa?:O kiitos vastanneille:)

5

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SuffelPuffel
      • SuffelPuffel

        Kannattaa muuten kattoa rotaryn vuosivaihto :) halvin vaihtoehto ja kaikki on vapaa-ehtoisesti mukana :) rotaryvaihtoon haetaan vuosi ennen lähtöä syksyllä :)


    • anon

      Etelä-Korean paikat on jo melkeen täyteen buukattu vuosille 14-15... Korea on kyl totisesti uusi Japani.

    • vaula

      täällä thaimaassa ooon ollu nyt reilu puoltoistakuukautta ja kaikki on niiin näydellistä. voit tsekkailla tosiaan mun blogista lisää jos kiinnotaa, joku sen jjo tossa linkkaski aiemmin :)
      ite oon rotareitten kautta ja lähin elokussa mutta jos meet muitten järjestöjen kautta lähet luultavasti huhti toukokuussa. jos on jotain kysyttävää ni voit kommentoida vaikka mun blogiii :)

    • seepralintu123

      kiitos vastaajlle, noista oli tosi palijon apuja!:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      105
      4690
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      395
      1418
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      187
      1081
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1062
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      990
    6. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      912
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      901
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      897
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      876
    Aihe