Vanhat asiat kaivertaa :S

petetty88

Olen ollut nyt vähän alle vuoden erään naisen kanssa yhdessä. Viime maaliskuussa tämä nainen kuitenkin petti minua toisen kanssa yksissä "bileissä". Seuraavana päivänä soitti ja kertoi surullisena mitä oli tehnyt. Mietin pari päivää ja annoin anteeksi.

Mutta vieläkin, joka päivä minulla käy mielessä, mitä maaliskuussa tapahtui ja aina kun hän on kavereiden kanssa baarissa tai toisella paikkakunnalla, käy mielessä, että mitä jos sama taas toistuu.

Hän kertoo usein rakastavansa minua, mutta en pysty ottamaan sitä tosissaan. Miten saada luottamus takaisin ja päästä elämään normaalia parisuhdetta? Vai onko peli jo menetetty? En enää tiedä mitä tehdä. Jotenkin tämä pyörii koko ajan mielessäni ja tekisi mieli kostaa hänen tekonsa, mutta luonteeni ei siihen pysty ja tiedän kuinka pahalta se tuntuu enkä halua satuttaa ketään niin pahasti kuin minua on satutettu.

2

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 20

      Kamalaa.
      Mitä siellä bileissä sitte tapahtu? Mikä on pettämistä.
      Ootteko käyneet asian läpi? Ootko ite toiminu jotenki moitittavasti?

    • petetty88

      Bileissä tämä nainen oli harrastanut seksiä toisen miehen kanssa. Mikäli niin pitkälle hän ei olisi mennyt niin asia olisi huomattavasti helpompi myös minulle.

      Emme ole asiasta jutellut kovin paljoa, koska en haluaisi ottaa vanhoja asioita uudestaan esille, vaikka ne minua kovasti kaivertaa. Kuitenkin jos asia jotain kautta tulee esille, menee hän aivan vaikeaksi, mikä toisaalta kertoo, että hän saattaisi katua tekoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2797
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1360
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      94
      1253
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    Aihe