Ihastus-otus sätkii kuolemaisillaan

Seinfeldissä oli hyvä kohta, missä Jerry kertoi Georgelle. Loitte naisen kanssa otuksen kun flirttailitte, mutta nyt kun välttelette toisianne, ihastus-otuksesta tulee vihainen kun ette enää ruoki sitä.

Omalla kohdalla alkaa toinen viikko etten ole nähnyt ihastustani, enkä edes moikannut sitä, "olio sätkii kuolemaisillaan". Kirjoitin naiselle kirjeen viikonloppuna, jossa tunnustan kaikki. Nyt tosin tuntuu että kehtaankohan enää kirjettä antaakkaan? Tuntuu itse asiassa jo typerältä koko vuodatus.
5184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Anna mennä vaan, vaikka kuinka typerältä vuodatus tuntuiskin! Parempihan se on antaa sille 'otukselle' kerralla armonisku kuin antaa sen hiljaa kitua kuoliaaksi ;)

Äänestä

Ei mitään tapahdu koskaan eikä tule tapahtumaan, jos ei uskalla tehdä seuraavaa siirtoa. Jokainen parisuhde on alkanut siitä että jompikumpi on päättänyt uskaltaa.

Äänestä

Kirje on housun taskussa odottamassa. Jos näkisin naista, että voisin sujauttaa sen äkkiä sille. Tietenkin jos näen naisen, lyön vaikka pään pantiksi että nainen kävelee ylpeänä ohi, eikä edes katsokaan minuun päin. Aika haasteellista tämä on.

Äänestä

On kaijokin muukin keino tässä maailmassa antaa "kirje" kuin tuo etana tyyli? Sähköposti, facebook, puhelin? Näillä se on huomattavasti nopeampaa ja joissain tilanteissa jopa helpompaa.

Rohkeutta sinulle ja toivottavasti pääset haluttuun lopputulokseen :)

Äänestä

Otus hymyilee taas, tai minulla on hymy korvissa asti kuin irvikissalla :)

Nainen tuli vastaan. Se hymy ja katsekontakti, sitä ei voi sanoin kuvailla kuin hyvältä se tuntuu, leijun ilmassa. Kirjettä en silti pystynyt antamaan, kun muitakin ihmisiä oli paikalla. Mutta sain kyllä rohkaisua, hienoa hienoa.

Naisen nimen tiedän, mutta sen facebook-profiilia ei löydy ainakaan sen omalla nimellä? Tämä on minusta oikeastaan vain hyvä asia. Sähköpostia ei saa käyttää kuulemma yksityisiin asioihin, sitä varten pitää käyttää henk.koht sähköposteja ja en tiedä naisen henkilökohtaista sähköpostia.

Eipä tässä ole muuta vaihtoehtoa kuin yrittää antaa se kirje. Mutta eipä söpö nainen tiennyt kuinka läheltä käveli tänään kirjettä jossa on hänelle tunnustus, noin 50cm päästä. Ihan hykerryttää koko ajatus :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


selevä ku lehemä kirjoitti:

Seinfeldissä oli hyvä kohta, missä Jerry kertoi Georgelle. Loitte naisen kanssa otuksen kun flirttailitte, mutta nyt kun välttelette toisianne, ihastus-otuksesta tulee vihainen kun ette enää ruoki sitä.

Omalla kohdalla alkaa toinen viikko etten ole nähnyt ihastustani, enkä edes moikannut sitä, "olio sätkii kuolemaisillaan". Kirjoitin naiselle kirjeen viikonloppuna, jossa tunnustan kaikki. Nyt tosin tuntuu että kehtaankohan enää kirjettä antaakkaan? Tuntuu itse asiassa jo typerältä koko vuodatus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu