Se limaklöntti...

Eli nyt mennään vko32 ja alkanut vuoto olemaan klönttistä ja runsasta.. onko vain runsaampaa valkovuotoa?

ei ole aikasemmin näin klönttistä ollu/runsasta,, ei edes missään ekan raskauden kohalla.. Kima on aika kirkasta ja muutama pieni klöntti valkosta seassa..

Hmm...
1129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla alkoi tolla viikolla limaklönttien irtoilu, nyt mennään rv 36 (kohta 37) ja vieläkin silloin tällöin klönttiä tulee, kuumeisesti odottelen millon on kaikki tulppa irronnut ja synnytys käynnistyy!

Täällä siis kuudetta odotellaan, viidennestä alkoi tulpan irtoilu rv 35 ja syntyi rv 38 :)

Limatulppa irtoaa toisilla kokonaisena, jolloin synnytys on tosi lähellä, toisilla vähitellen palasina jolloin saattaa tosiaan mennä viikkoja!

Nyt valkovuoto todella nestemäistä, josta kyllä erottaa sitkeän limaklönttipalasen,yöks! Eikä irtoa tuolt alakerrasta alapääpesun yhteydessä vaan peilillä kurkkailen uteliaisuuttani (sekä ällötyksen vuoksi) ja vedän pois paperilla :D

Kivoja nää odotusajan klöntsät ja muut :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kutroiurtoiuiortw kirjoitti:

Eli nyt mennään vko32 ja alkanut vuoto olemaan klönttistä ja runsasta.. onko vain runsaampaa valkovuotoa?

ei ole aikasemmin näin klönttistä ollu/runsasta,, ei edes missään ekan raskauden kohalla.. Kima on aika kirkasta ja muutama pieni klöntti valkosta seassa..

Hmm...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu