Moottoritiellä nilkutti eteenpäin Skoda Suberb jossa oli neljä pakoputkea!
Onko tämä jokin Skodan säälittävä yritys matkia M-sarjan bemareita?
Onko tämä jokin Skodan säälittävä yritys matkia M-sarjan bemareita?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vastaus on:
3.6 FSI V6 4x4 DSG A 191 kW/260 hv
itse olet säälittävä nilkuttaja
Muistaakseni ainakin Audilla olisi myös ollut 1,8 ja 2,0 litran koneissa neljä ulostuloa.
Onhan tuo vähän huvittavaa, kun pienessä koneessa on liian monta putkea kiinni. Toisaalta tuo skodan 3.6 kiihtyy noin 6,5 sekunnissa 0-100km/h. Tuo on mielestäni täysin riittävän pirteä peli.
Nykyiset perheautot, joissa on lähellä 200hp ovat jo melko tehokkaita pelejä siviili liikenteeseen.
On vähän vaikee uskoa, että VW tai Skoda haluaisi matkia M- sarjan bemareita. Eikä se bemarikaan niillä 4 putkella mitään tee. Kahdella pärjäisi yhtä hyvin.
On myös täysin naurettavaa verrata Skodan 3,6 bemmun M5:een. Hintaluokat pyörivät ihan eri lukemissa. Olisihan se vähän noloa, jos Skodan 3.6 veisi BMW M5:sta. Muista että kyllä sille BMW M5 löytyy kyykyttäjä myös. Isketään rahaa tiskiin 10 - 20,000 euroa niin sadaan Suzuki GSX1300R. Iskutilavuus on vaivaset 1.3 l, mutta silti kyykyttää bemmua ihan miten haluaa. Kyllähän VW voisi tehdä tehokkaita superautoja. Hyvä esimerkki on Bugatti Veyron 1200 hp ja ensi vuonna olisi luvassa 1600 hp bugatti.
Myynti vaan tökkii noilla pahanlaisesti. Ei pärjää muille superautoille.