oven muuraus umpeen

meinattiin poistaa ovi keittiön ja makkarin väliltä, seinä on tiiltä, ja samoja tiiliä olisi käytettävissä paikalla olleen vaatehuoneen purkamisen jäljiltä. Miten tuo muuraus pitäisi hoitaa. Tarvitaanko tartuntarautoja ja jos, niin kuinka paljon?
1258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa ensin harjoitusmielessä muurata oma etuovi tukkoon jotta tietää onnistuuko juttu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


puuha-pirkko kirjoitti:

meinattiin poistaa ovi keittiön ja makkarin väliltä, seinä on tiiltä, ja samoja tiiliä olisi käytettävissä paikalla olleen vaatehuoneen purkamisen jäljiltä. Miten tuo muuraus pitäisi hoitaa. Tarvitaanko tartuntarautoja ja jos, niin kuinka paljon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu