Pääseekö sisään 19v lauantaisin (vaikka on k20), miten helposti päästävät "alaikäisen" sisään? Minkä hintaisia juomat on viikonloppuisin? (en nyt meinaa mitään opiskelijabilehintoja, vaan mitä ne on lauantaisin ns. perus viikonloppuina? Drinkit? Hanajuomat? Paljon sisäänpääsymaksu ja narikka? Pääseekö sisään ilmaiseksi ennen klo 23? Minkä tyylistä/ikästä porukkaa siellä käy?
Tampereen Tivoli (yökerho) hintataso?!?
5
1997
Vastaukset
- 19typy
anyone?
- akkeli 19v
Olisi ainakin perjantaina päästäny yhen 18-veen sisään jos se ois ollu täysikästen porukassa, mut yksinään ei päästäny. Oli sillon ainakin tosi tiukkana siitä se portsari. Juomat oli kyllä hintavia, ainakin ku vertaa Kuubaan tai Puumaan jotka on tosi halpoja, hanajuomia en muista mut joku drinkki makso jotain 8 euroa... Ja ja pe sisäänmaksu narikka oli 9 euroa, varmaan sama hinta myös lauantaina ja ilmaiseksi pääsemisestä en oo varma, ehkä jollain kortilla vois pääsäkkin :) Porukkaa oli ihan laidasta laitaan, lihateinejä ja sit oli ihan semmosia lähemmäs kolmikymppisiä, ite olin sillon selvinpäin kylläkin, mutta silti tanssilattialla oli 12jlkn sen verran porukkaa ettei mahtunu tanssimaan kunnolla :DD Vähän räsynen ja ehkä kolkko paikka sinänsä, paljo semmosta 'luppotilaa' siellä, mut aion käyä joskus uudeleen huppelissa kattomassa että millasta menoa sillon ;))
- Etwpp
Oon miettiny kun perjantaina sinne pääsee helposti 18-vuotiaat eikä ne räpäytä silmiäkään, niin mites sit launtaina kun ikäraja on virallisesti 20? Tietääkö kukaan?
- baron90
Juomien hinnat ovat kyllä katossa (vaikka omistaisi sen vip-kortin), valitettavasti. Tämä on ehkä suurin syy miksei tuolla tule juuri käytyä. Ikärajasta en osaa sanoa, kaipa se on lähinnä portsarista ja sen päivän kävijämäärästä kiinni miten tarkkaan niitä papereita kyttäävät.
- linda4
En suosittele Tivolia. Olen siis kanssasi saman ikäinen. Senssi ja Tivoli ovat kummatkin kunnon ala-ikäisten ja leopardimekko teinien kantapaikka. Sanotaan vaikka näin, että sinne ne "miehet" menee, kun haluaa helposti seuraa ja taso ei ole sinä iltana niin tärkeää.
Fatladya voin suositella. Vklp tosin ikäraja on K20, tietty kun tuntee porukkaa pääsee nuorempanakin. Aika täynnä se on ja tanssilattia pieni sekä juomien jonotus kestää, mutta kiitos vipin pääsen sinne aina hakemaan jonottamatta juomaa ja rauhottumaan ;). Korostan sitä, että jos tunne yhtään tampereen piirejä sulla tulee oleen helpompaa :))!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605173Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163447Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370