Eli siis alan oleen aika varma siit et oon homo, mut oon myös uskossa.
En oo ennen lukenu tätä palstaa mut nyt ku luin näit juttui niin alkaa tuntua et pää hajoo.
Ois huippua löytää joku samanlaisessa tilanteessa oleva jätkä, jonka kanssa vois luottamuksellisesti puhuu näist asioist ja jakaa mielipiteitä.
anybody?
18-30v uskovainen jätkä?
6
216
Vastaukset
- joos.kr
Jeesukselle rakas! Kysymys väliin jos Jumala avaisi silmäsi, sillä rakkaus vaatii! On semmoinen raamatun paikka kuin : kaikki, mitä teette, se tehkää sydämmestänne, niinkuin Herralle eikä ihmisille. Niin miten sitten voi uskovana sellaista tehdä, joka raamatun mukaan on sellainen synti et niiden tekijät on kuoleman ja kadotuksen ansainneet. Ymmärrän asian, meillä on jokaisella taipumuksia, mutta mikä on Jumalan sanaa vastaan sitä vastaan meidän on sotiminen. Jos haluut tulla asiasta oikeesti selville lue raamattua rukoillen tosissasi, jos kuuntelet vain ihmisten mieli piteitä, on perustuksesi helposti heikko ja se ei kestä viimeisenä päivänä. Jokainen on lankeevainen ihminen, mutta synnissä kristitty ei voi elää jos hän elää synnissä silloin hän on luopunut. siunattuja raamatun luku hetkiä sinulle!
- n+z
No tätähän tämä aloittaja juuri kaipasikin!! Raamatulla päähän mätkintä ja syyllistäminen pitää virkeänä ja hyvällä tuulella.... ainakin joos.kr:n kaltaiset änkyräuskovaiset. Varmaan taivasboonuksensa taas uskoo hän kasvaneen moisesta möläyksestään.
- lutjukka
Moikka vaan keskustelun alottajalle. Oon ite 26-v oululainen uskovainen ev-lut homo, uskossa olen ollut kutakuinkin kymmenen vuotta. Itselläkin on ollut ongelmia seksuaalisuuden kanssa ja pelkäsin että en voi hyväksyä itteeni tai seurakunnassa minua ei hyväksytä minun seksuaalisuuden takia, mutta nykyisin oon hyvin tasapainoinen asian kanssa. Olen jonkin verran lukenut asiaa käsittelevää teologiaa puolesta ja vastaan. Jos kiinnostaa keskustella, niin mun sähköpostini on [email protected] tai jos olet qruiserissa, niin mun nimimerkkini on lutjukka.
- .
.
- -Emil-
Hei!
Olen 20-vuotias vl nuori mies. Keskustelen mielellään sinun kanssa homoseksuaalisuuteen liittyvistä asioista, kun olen itsekin pohdiskellut jo pitkään tämän asian parissa.
Ei kannata lukea tämän palstan viestejä, ettei mene pää ihan pyörälle. Kaikki on hyvin, kun on asiat kunnossa.
Onko sinulla sellaista sähköpostiosoitetta, jonka voisit antaa minulle?
Jutellaan sitten enemmän sähköpostissa. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561336Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731285Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830