Hintatiedusteluita

Jumjam

Ollaan ensimmäistä kertaa lähdössä Miamiin kuukauden sisällä, ja kiinnostaisi hiukan että millainen hintataso siellä on ? ( ollaan vuokrattu tutulta asunto )

Ei lähdetä reissuun kuitenkaan nuukailemaan rahasta, mutta ihan mielenkiinnosta kyselen että millaisissa hinnoissa vaatteet ovat Sawgrass Millsissä? ( Gant, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Ralph Lauren, Guessin laukut ja lompakot )

Monet ovat sanoneet että farkkuja kannattaa ostaa Yhdysvalloista. Tiedän että hinnan päälle tulee vero.
Lähdemme lähes tyhjien matkalaukkujen kanssa matkaan.
Entä mites miniläppärit ja läppärit? :)

Kiitoksia Teille ketkä jaksavat vastailla :)

4

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • floridassa talvehtij

      Yleisesti ottaen vaatteet ovat todella paljon halvempia veronkin kanssa kuin Suomessa. Varmaan myös merkkituotteet, en ole niihin niin perehtynyt. Sawgrass Millsissäkin on toisin erihintaisia paikkoja, joissakin aivan älyttömän halpaa.

      Farkut ovat myös halpoja. Elektroniikka on myös huomattavasti edullisempaa kuin Suomessa.

      Hyvää matkaa, itse lähden lännelle ensi viikolla.

    • jumjam

      Kiitoksia vastauksesta!

      Kiitos samoin! Eläminen siellä pitäisi olla halvempaa kuin täällä suomessa ( ruoka yms ) ?

      • foo bar

        Jep, "ruoka yms" on halvempaa muutamia poikkeustuotteita lukuunottamatta.

        Sawgrassilla halvimmat vaateliikkeet varmaan Vanity Fair ja Burlington, molemmat myy poistokamaa ja yksittäiskappaleita. Vaatteet on kaupassa räkeissä koon mukaan, ei vaatekappaleen/mallin mukaan. Farkut alkaen $5, yleensä $10-20. Kauluspaidat n. $15.

        Miniläppärien ja läppärien hintoja voit jo katsella ennakkoonkin vaikkapa Best Buy:n sivuilta. Noita ei kuitenkaan ole outlet-tyyliin myynnissä Sawgrassilla, vaan poistohintaiset tuotteet myydään yleensä netin kautta (mm. newegg). Muista että näppis on sitten jenkkiläinen, vaatii totuttelua.


    • floridassa talvehtij

      Ravintolassa syöminen on edullista. Käykääpä syömässä Golden corrallissa, on valikoimaa vaikka muille jakaa, aivan uskomaton buffeetarjonta, kaikkea mahdollista salaateista liharuokiin ja keittoihin, pizzaa, jälkiruokia, torttuja, kakkuja, jääteöä, vanukkaita ym ja muistaakseni hinta kahdeksan taalan paikkeilla, joka tapauksessa ainakin viime talvena oli alle yhdeksän taalaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      429
      2685
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      84
      1995
    3. 158
      1551
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      63
      1466
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1406
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1241
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      144
      1042
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      50
      1034
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      902
    10. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      892
    Aihe