että miehet ei enää kiinnosta minua samalla tavalla kuin ennen. Jos hyvännäköinen uros hymyilee ja flirttaa kanssani, niin flirttikäyrä vaan ei enää nouse samalla tavalla kuin nuorena. Olenkin päätellyt, että olen tullut vanhaksi ja väsynyt kaikkeen ihmisuhdesäätöön. Huomasin, että en tarvitse miestä mihinkään, eikä sellaista miestä ole, joka saisi minut syttymään tästä tylsästä olotilasta pois.
Miehet ei sytytä enää ja mietinkin, että mistä sitä virtaa nyt lähtisi hakeamaan ??????
Miehet ei sytytä enää ja mietinkin, että mistä sitä virtaa nyt lähtisi hakeamaan ??????
Vastaukset 17
Vanhimmat
nii, ootahan vaan..elämällä on taipumus yllättää..;)
Olen kaiken kokenut, kaikkeen kyllästynyt ja mielestäni elämä ei tarjoa enää mitään haastavaa. Olen havahtunut elämän mielettömyyteen ja sen jatkuvaan tyrkyllä oloon, elämä huijaa meitä ja haluaa saada meidät mukaansa kaikkeen turhaan ja sitten kun on saanut meidät kokeilemaan ja koukutettua kääntää selkänsä ja näyttää sen plastiikkuuden. Äääh, kaikki on niin maallista....missä olisi se ihana mies, jolla olisi samanlainen ajatusmaailma kanssani, jolla olisi aivot, joka osaisi elää elämää OIKEALLA tavalla.
Haluaisinkin, että elämä vielä yllättäisi, mutta että se olisi aitoa ja hyvää, ei rapistuvaa hetken kestävää tyhjää suorituskeskeistä tai tekosellaista ????????
Ei miehistä mitään virtaa saa, ne vaan vie sitä ;)
Totta, miehistä ei saa kuin harmia ja hetken huumaa, mutta jos jossain olisi se taivaanrannamaalari, joka saisi tämän virran uuteen juoksuun.
Minun hampailla ei hymyillä.
Olisiko aika lopettaa se säätäminen ja etsiä se ihminen jonka kanssa haluaa loppuelämänsä viettää?
Mä olen niin kyllästynyt jo naisten kanssa säätämiseen ja onhan tässä ikääkin tullut hieman yli 30 vuoden joten on jo aika lopettaa säädöt ja löytää se elämän nainen.
Joo, on todellakin jo korkea aika lopettaa kaikenlainen säätäminen ja alkaa odottelemaan rauhaisia vanhuudenpäiviään :)
Siitä vaan ala elämään ja lopeta säätäminen, ei kukaan tiemmä estä sinua. Minä en ole säätänyt, enkä säädä miesten kanssa, en halua mitään hetken säätöjä ja hetken pikkukivaa tai pelkkää seksiä ja sitä kaikkea turhuutta mitä kaikki mestat on pullollaan. Haluan elämältä maistuvan elämän, oikealta tuntuvan miehen, joka ei vaan ole miehenkuvatus vaan sellainen mies, jolla on miehen mieli ja miehen ote ja jota kelpaa kuunnella ja katsella.
juuri satuolennon
Älä nyt tuollalailla, eihän elämässä ois mitään järkee ilman vastakkaista sukupuolta.
Miehet on marsista ja naiset venuksesta :)))
Miehissä on eroja, en usko että helpolla löytyy minulle mies, joka on jostain muualata kuin täältä tellukselta. Odotan sitä Marsin jumalaista miestä, joka vie minut Saturnukseen kiertoajelulle :)
Heh, äkkiä se mieli muuttuu..alotuksessa totesit "miehet ei enää sytytä"..ja nyt marsin miehen m*lkkua odottelet
Niin, ne tavalliset miehet eivät sytytä, sellaiset joiden kanssa ei jaksa enää säätää mitään tavallista säätöä, ne on niin nähty. Jos sellainen Marsin mies sattuisikin osumaan tielleni ja viemään taivaan tähtiin, niin se onkin eri asia. Tavalliset tavis miehet eivät todella jaksa enää saada minuun mitään säpinää ja virtaa.
Olet yksi noista mulkeroista miehistä, joiden mielipiteet ovat sitä tusinatavaraa, josta alussa jo mainitsin...ei jaksa kiinnostua seksiriippuvaisista seksinjauhajista.
Nyt, hyvää loppupäivää lähden nauttimaan ihanasta syysilmasta.
mä olen NAINEN, miksihän mua mieheksi luulit, aijuu, miehet vaan pyörii mielessä ;DD
Jos vaikka AP keksisit itsellesi tekemistä etkä odottaisi nokka pystyssä että joku mies tulee sinua viihdyttämään ja sytyttämään. Toisaalta kun minkään eteen ei ole tottunut tekemään yhtikäs mitään niin se voi olla vaikea oppia myöhemmässä vaiheessa elämää.
Mua taas on alkanu kiinnostaa nuoret miehet. Minusta tulee varmaan puuma joku päivä. :D (Siis mun pitää vielä tulla vanhemmaksi ;) )
Hanki mies niin tiedät mistä olet jäänyt paitsi. Kanssasi on ollut vain ja ainoastaan noita ylijäämä tyyppejä jotka ovat ns. maitojunassa lähetetty kotiin kasvamaan miesten parista.
Lähde vähän kauemmas kalaan sinne missä kunnon vonkaleet kutee.