violetti teksi

Mulla on internet asetuksissa että poistaa sivuhistorian kun koneen sammuttaa.
Vaikuttaako tämä sama asetus siihen että esim googlesta haettu sivu (se teksti)näkyy violetin värisenä kun normaalisti se teksti on sininen.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Violetti tarkoittaa sitä että olet klikannut linkkiä ennenkin. ja jos se ei muutu siniseks kun pyyhit sivuhistorian niin silloin olet kirjautunut sisään google tiliin joka tallentaa kaikki hakusi ja jää täten muistiin niille. Onko sulla muuten IE ssä googlen toolbar.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aae6654 kirjoitti:

Mulla on internet asetuksissa että poistaa sivuhistorian kun koneen sammuttaa.
Vaikuttaako tämä sama asetus siihen että esim googlesta haettu sivu (se teksti)näkyy violetin värisenä kun normaalisti se teksti on sininen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu