Keskiyö

Mitä työkuvioihini nousee? Vakituisessa työssä, mutta haluaisin arvostusta työlleni? Näkyykö siis etenemistä, nyt on vähän takapakkia mielestäni.
Ristiverinen mies mielessä, mitä siihen saisit? Sinkku olen.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei

ensiksikin, sinä olet erittäin älykäs. onnistut kielissä aina kun tahdot.

näen miehen, mutta te katselette vielä "eri suuntiin". aika ei ole vielä kypsä, uskoisin. sinä tunnet hänet kuitenkin.

työssäsi pääset niin pitkälle taloudellisesti, että saat oman talon. olet oman totuutesi kulkija ja tiedät, mitkä asiat ovat oikein ja miten ne tuottavat enemmän tulevaisuudessa. pysy vain kannassasi!

työsi ei ehkä nyt tunnu maltilliselta tai mielekkäältä, mutta sitä kannattaa ehdottomasti jatkaa. myös johtoportaassa tapahtuu vaihdoksia.
sinulla on tietoa ja taitoa, olet opiskellut. näen sinut lukemassa, eli olet kiinnostunut melkein kaikesta!

ei ole poissa laskuista, että lukisit ja oppisit myös lisää homöopaattisesta lääketieteestä (mitenkähän se kirjoitetaan suomeksi?)
sinulla on ura nousussa, mutta et voi astua johtajasi varpaille, sinun on vain odotettava maltillisesti. sinulle näkyy niin paljon värikästä tulevaisuutta!

matkasi vie sinut myös työn puolesta ulkomaille, pidät yhtiösi puolta uusissa kokeiluissa.
näen miehen, jolla on hyvät lihakset. ehkä tämä kuulostaa sekavalta, mutta sinulla on monta rautaa tulessa, tosiaankin. työn puolesta olet niin lojaali, että uskaltumuksesi tulee hämmästyttämään esimiestäsi.

kuule, jos tahdot että kerron joskus koko kirjavan tarinan, ota yhteyttä sähköpostitse. teen sitä kautta myös pitkiä tulkintoja.
tämä tuleva kumppanisi liittyy työhösi, teillä on yhteinen projekti.

t. Keskiyö

Äänestä
  • Kiitän. Mielenkiintoiselta kuulostaa. En tiedä onko esimies puolellani vai vastaan, tuntuu suojelevan kollegaani jollain kummallisella tavalla, voisi kai sanoa, että on etenemiseni esteenä. Olen kyllä lojaali työssäni, teen sen mitä lupaan. En työskentele kansainvälisessä yrityksessä tällä hetkellä, mutta mielenkiinnolla odotan tulevaa, tällä hetkellä opiskelen kovasti. Opinnot eivät koske homeopatiaa, mutta tulevastahan ei tiedä. Tästä sai voimaa taas jaksaa, menen päivä kerrallaan, muuten tuntuu liian raskaalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Quutyttö kirjoitti:

Mitä työkuvioihini nousee? Vakituisessa työssä, mutta haluaisin arvostusta työlleni? Näkyykö siis etenemistä, nyt on vähän takapakkia mielestäni.
Ristiverinen mies mielessä, mitä siihen saisit? Sinkku olen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu