Hei,
ehdottakaapa hitaita valsseja? Tuntuu olevan vaikea löytää suomalaisia hitaita valsseja häävalssiksi...
ehdottakaapa hitaita valsseja? Tuntuu olevan vaikea löytää suomalaisia hitaita valsseja häävalssiksi...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Aika vaikean pistit. Monta hyvää ja kaunista tuli mieleen, mutta ei ainakaan laulettuna haajuhlaan sopivia. - Mutta voisihan normaalivalssin sovittaa hitaaksi. Esim. Jannen ja Maijan häävalssi Myrskyluodon Maija -näytelmästä on iiihana ja voisi toimia hitaanakin.
Joku on sanonut joskus, että haavalssia ei saisi koskaan laulaa, se tuottaa huonoa onnea. Tässä hitaita valsseja, jos instrumentaalivaihtoehto passaa:
Are You Lonesome Tonight / Moon River / Tenessee Waltz / Ramona / Koskaan et muuttua saa / Alla venäläisen kuun / On syömmes(n)i jäätä / Muistatko Monrepon
ivano ivanovits on kaunis
tulen soittamaan edullisesti jos on tarvetta
hei!
Meidän häävalssina oli Tapio Rautavaaran häävalssi, jonka esittäjä oli Johanna Kurkela, levyltä siis tuli. Se on hidas, ihana häävalssi.