tanssin ja ammunnan yhteensovittaminen

tanssin ja ammun

Vietin syyskuun alussa mahtavaa kaksi tanssi-iltaa, josta jäi hyvä maku joka ikiseen solun mutkaan=) Se tunne kun askeleet menee yksiin ja voi heittäytyä vietäväksi toisen käsivarsille ja nauttia jokaisesta askeleesta. Se mikä lämmitti eniten mieltä, kummallakaan ei ollut "taka-ajatuksia", vaan tanssimme toisillemme. Kunpa voisin jakaa tuon fiiliksen muillekin, sen tanssin ilon. Kyllä toinen ihminen voi antaa toiselle niin paljon "kullanhippuja", joilla jaksaa arkipäivässä eteenpäin!!!
Ja tanssimista seuraavina päivinä olin kuin uusi ihminen käydessäni ampumaradalla. Niin rauhallinen ja vakaa.

2

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tanssi susien kanssa

      Metsästyksen ja tanssin voisi myös sovittaa yhteen. Samalla kun tanssii susien kanssa, voisi niitä myös ampua. Paitsi pantasusia.

    • hirvierkki

      Meitän metsästys seuran peijaisissa oli ilmakko ammuntaa ja tanssia. Tuli tanssittua usseemman naisen kanssa ja ilmakolla osuin kympistä neljä kertaa tauluun kymmenella laukauksella. Voitin sillä kuksan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe