apua hotellivalintaan

joulumatkailija

olen lähdössä joulukuun puolivälissä joulutorimatkalle Müncheniin. hotellin valinta on osoittautunut hankalaksi.. tähtiä saisi olla 4 tai 5. ja mieluiten keskustassa metroaseman liki jotta liikkuminen on nopeaa lyhyehköllä reissulla. muutenkin saa toki antaa vinkkejä, esim missä on parhaat joulutorit, ruokapaikat yms :)

7

406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11+1

      treff hotel. kävelymatkan päässä keskustasta, metroasemalle n. 100m, päärautatieasemalle n. 500m. ei ehkä aivan tyylikkäimmässä kaupunginosassa, mutta hinta-laatusuhde erittäin hyvä. neljän tähden hotelli ja aivan erinomaista palvelua. suosittelen jos haluaa hyvää laatua edullisesti. jos mennään tuonne raatihoneentorin ympäristöön, niin hinnat ovat melkein tuplasti enemmän ja keskustan alue on kuitenkin suhteellisen pieni, että kävelemällä ei mene 10min kauempaa vaikka ei ihan ytimestä hotellia otakaan.
      suosittelen käymään raatihuoneen sisäpihalla olevassa lounasravintolassa syömässä. paikassa käyvät ympäristössä työskentelevät syömässä lounastauollaan. edullista ja erittäin herkullista saksalaista kotiruokaa. ei taatusti mikään turistirysä. samoin kannattaa pulittaa pari euroa ja mennä raatihuoneen torniin katselemaan kaupunkia korkeammalta. upea näköala.

    • Eikös vain ole
    • Sopiva-

      Hotelli Wallis oli sopivalla etäisyydellä kävelykadusta. Huoneet vastasivat odotuksiamme ja aamupala oli runsaampi kuin odotimme. Respan väki oli avuliasta. Ei mitään valittamista vaan perustason hotelli.

    • caucomatca

      Eden Wolff hotelli. Päärautatieaseman nurkalla. Siisti ympäristö. Kävelykatu sopivan matkan päässä.

    • Grüss Gott

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      318
      8170
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      100
      6418
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      174
      3693
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      73
      2622
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      40
      2500
    6. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      45
      2363
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2206
    8. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      112
      2082
    9. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2024
    10. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      48
      1595
    Aihe