olen lähdössä joulukuun puolivälissä joulutorimatkalle Müncheniin. hotellin valinta on osoittautunut hankalaksi.. tähtiä saisi olla 4 tai 5. ja mieluiten keskustassa metroaseman liki jotta liikkuminen on nopeaa lyhyehköllä reissulla. muutenkin saa toki antaa vinkkejä, esim missä on parhaat joulutorit, ruokapaikat yms :)
apua hotellivalintaan
7
400
Vastaukset
- Munchhen
Esim raatihuoneentori ja ympäristö. hae siitä. Vaikkapa tuosta listaa
http://www.hrs.de/web3/searchWeb1000.do;jsessionid=F179CA9505DBD68E26E3A86F6F41FB7C.41-3?activity=showHotellistWithPromotion&showOverlay=true#initialLoaded - 11+1
treff hotel. kävelymatkan päässä keskustasta, metroasemalle n. 100m, päärautatieasemalle n. 500m. ei ehkä aivan tyylikkäimmässä kaupunginosassa, mutta hinta-laatusuhde erittäin hyvä. neljän tähden hotelli ja aivan erinomaista palvelua. suosittelen jos haluaa hyvää laatua edullisesti. jos mennään tuonne raatihoneentorin ympäristöön, niin hinnat ovat melkein tuplasti enemmän ja keskustan alue on kuitenkin suhteellisen pieni, että kävelemällä ei mene 10min kauempaa vaikka ei ihan ytimestä hotellia otakaan.
suosittelen käymään raatihuoneen sisäpihalla olevassa lounasravintolassa syömässä. paikassa käyvät ympäristössä työskentelevät syömässä lounastauollaan. edullista ja erittäin herkullista saksalaista kotiruokaa. ei taatusti mikään turistirysä. samoin kannattaa pulittaa pari euroa ja mennä raatihuoneen torniin katselemaan kaupunkia korkeammalta. upea näköala. - Eikös vain ole
Eikös niiden etsiminen ole aika näppärää esim. hotels.comin karttahaulla?
http://fi.hotels.com/de384011/hotellit-saksa-munchen/ - Sopiva-
Hotelli Wallis oli sopivalla etäisyydellä kävelykadusta. Huoneet vastasivat odotuksiamme ja aamupala oli runsaampi kuin odotimme. Respan väki oli avuliasta. Ei mitään valittamista vaan perustason hotelli.
- caucomatca
Eden Wolff hotelli. Päärautatieaseman nurkalla. Siisti ympäristö. Kävelykatu sopivan matkan päässä.
- Grüss Gott
Ibis ketjun hotellit ja Sendlingen Tor liepeillä Acanthus. Mahtava aamiainen . Sendligen Strassea pitkin -olet Raatitorille Rathaus.
Myös Vitual market ja sen ympäristö.
http://www.muenchen.de/themen/tourismus.html
u-Bahn
http://de.wikipedia.org/wiki/U-Bahn_München
http://wikitravel.org/en/Munich
Huomenna menoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713388
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541909Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471829Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591764- 771624
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3471575Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811419The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251175- 1581172