Helpoimmat oksennettavat - ketju

Yksinäinen oksentaja

Mitkä ruuat teistä on helpointa oksentaa? Ja juotteko samalla sen kanssa vettä/ maitoa? Oksennatteko heti viimeisen suupalan.jälkeen vai esim 5 min syömisestä?

Mä juon aina vettä alle. Jäätelö on ehdottmasti paras oksennettava. Samoin kaikki suklaamousset, vaahdot ym. Irtokarkit, ei saa olla suklaata mukana, paitsi jos syö pohjalle irtokarkkeja.

Pizza tulee ulos, jos vetää sen maidon kanssa. Mitä muita?

10

767

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järkyttävää

      herranjumala, vinkkejäkö tässä pitäis jaella, kertoa kokemuksia, niinku sitä oksentamista muka olis kiva muistella näin jälkikäteen?? Järkyttävää, mä ajattelin, että tää palsta olis sairastuneiden toistensa tukemiselle tarkoitettu paikka eikä sairauteen kannustava tila. Tunteiden purkua ja jakamista, sen sellaista, ja pah! Kuka haluaa bulimian?! Joo, mulla tulee kaikki helposti ylös usein pelkäl vatsalihaksien voimalla, jee, olenpa hyvä?! Mä siis vaan toivon, etten olis koskaan tähän sairastunut. Mitä te toivotte? -.-

    • XXXXXXXXX

      Helpoimmin ? Kuulehan - ei se helppoa ole ikinä- ei liioin luonnollista saati normaalia. Helvettiä se on. Ei hauskaa. Ja siitäkö pitäisi selostaa muille ???

    • etanapannulla

      Sammakonreidet ja etanat on helppoja!

    • Annika25081987

      Mulla nimenomaan irtokarkit ei tuu millään ylös. Saatika mitkään muutkaan hedelmäkarkit.
      Helpoin tietysti jäätelö. Samoin sosekeitot ja piltit. Kiinteistä ruoista helpoin ehkä nuudelit

    • tahdon apua123737362

      Toi on totta, että jäätelön oksentaa helpoiten ulos. Mietin oikeestaan eilen sitä kuinka mukava jäätelöä on oksentaa. Toivon kuitenkin että en enään ikinä oksentaisi mitään ruokaa ulos! Minulla on ollut bulimia vuoden verran. En oksenna lähes koskaan päivällä vaan ainoastaan illalla, jolloin minulle tulee ahmimiskohtaus. Koulussa ja kavereitteni kanssa syön normaalisti, mutta kotona yksin minulla ei ole yhtään hallintaa asian kanssa. En uskalla puhua siitä kenellekkään, vaikka haluaisin siitä kovasti eroon. Olen ollut lähiaikoina masentuneempi kuin yleensä ja uskoisin sen johtuvan bulimiasta. Osaako kukaan auttaa miten pääsisi eroon bulimiasta? En haluaisi apua keneltäkään, mutta olen jo yrittänyt itse enkä ole onnistunut. Olen siis 15 v tyttö

      • kusipääää

        Ihan sama juttu mulla! Ikä ja kaikki!
        Tosin oon sairastanu vasta puol vuotta....

        Kaipaisin itekki apua ja kipeesti ;(


    • EEFG

      MENKÄÄ LÄÄKÄRILLE, pitäytykää hoidossa ja päättäkää, halutkaa parantua. Keskustelupalstalla vinkkien jakaminen EI OLE TIE TERVEYTEEN.

      • buli buli buli buli buli

        Rautanauloja,neuloja ja partateriä on niin mukavata puklailla. Oikeesti,hullua kysellä tollasta ja vielä hullumpaa mennä jakeleen neuvoja!!! Mä oon niin moninkertasella jatkoajalla,että en kauan enää hengissä heilu. Ihan vaan tiedoks.


    • tyhmä kysymys

      Käytä järkeäsi. tietysti kaikki kevyt ja nestemäinen tulee helpoiten ulos.

      • stabilo5000

        juo paljon vettä :)
        ennen ja jälkeen = autommattinen tyhjennys!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4159
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2624
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2355
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      115
      1406
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      953
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe