Jos kannatat harmaata taloutta, äänestä kuntavaaleissa kokoomusta. Heidän ehdokkaansa puolustaa ja harjoittaa sitä itsekin, eikä edes ymmärrä, mikä siinä on väärin. Fb:sta löytyy.
Minulle, ei kiitos, Kokoomus tällä kierroksella.
Jos kannatat harmaata taloutta
29
487
Vastaukset
- jytkistä jytks
Joo, ei tule ääniä kokkareille enää täältäkään. Touhut on nähty ja suomi menee koko ajan huonompaan suuntaan. Nyt tarvitaan täyskäännös. JYTKY!
- Pärevalakee
Oikeaan suuntaan ollaan menossa kun emme mene enemmässä määrin oike-
alle kokoomuksen leiriin. Vaihtoehto on nyt olemassa. Keskitytään olennaiseen
ja unohdetaan pelkän politiikan vääntäminen. Jää enemmän resursseja oikeiden,
ihmisiä läheisesti koskettavien, asioiden hoitamiseen.
- pieruks
Ja sitten ne palstan perinteiset linkit persujen sivuille.
- Vaihtoehtoko ???
"Pärevalakeelle" sanon että kirjoituksestasi voisi päätellä, että olet valtaa pitävä politikko ?
Kehotuksesi keskittymisestä oikeisiin asioihin ja läheisten ihmisten hoitamisiin on kyllä niin vaaliprappista, ettei mene jakeluun.
Onko varkaudessa tehty mainitsemiasia asioita, onko lasten ja vanhusten asiat kunnossa , vallitseeko tyyni tyytyväisyys kaupungissamme?
Jos olettamukseni siitä, että olet jo valtuustossa istuva pitää paikkansa niin kehotan oman etusi vuoksi vaihtamaan kovalevyä korvien väliin, kun lähdet vaalirintamalle.
Pitkäaikainen valtuustovastuun ja "Vaihtoehdon" olisi pitänyt jo toimia ja pyyhkiä kaupungistamme pois kaikki pahuudet ja sen tuomat kyyneleet.Olisi ollut ainakin neljä vuotta aikaa.- Röyhkeetä on
Katso facebookista varkauden alueen ilmoitustaulu, sieltä kuntavaaliehdokkaan kirjoitus 4.9.
- Kumotaan kuppaset ko
Ei ääniä kokooumukselle missään tapauksessa! Aloittaja on aivan oikeassa ja minäkin toivoisin, että nyt todellakin tehtäisiin Varkauteen JYTKY niinkuin joku jo totesikin.
- Meloonille Propelli
Mikä h-vetin jytky? Miten esimerkiksi noilla persujun Propellipäillä jytky tehdään? Ei yhtään kunnon ehdokasta jolla olisi kykyä hoitaa asioita. Hurahtanut kukin mikä mihinkin lahkoon. On täysin hukkaanheitettettyä äänestää heitä. Luttilan luhdassa rötköttävä lautakasa on paras näyttö heidän kyvyistään hoitaa jokin asia järkevästi.
Varkaudessa ainakin jytky saattaa räsähtää silmille. - mmmmmmmmmm
Nimiä pöytään eikä epämääräisiä pulinoita, kuka toimii lainvastaisesti. Nämä tälläiset vihjailut on suoraa syvältä p e r s e es tä
- vink vink vink
Kyllähän valtuustoon täytyy muutama kokoomuslainen saada, heillä on ainakin ollut jonkilainen pääoma omassa elämässään, niin ymmärtävät rahankäytön päälle jotain.
Sitten loput voisikin olla Jytkyläisiä, joiden ideologia on hyvin perussuomalainen sanan varsinaisessa merkityksessä.
Mutta vasemmiston rahattomat luuserit, jotka lehtienpalstoilla vaatii aina jotain, kaikki on päin prinkkalaa,blaablaablaa-valitusta, saisivat pysyä poissa.
Jokunen oli jo jäänyt listoilta ja sekös teki hyvää!
Varkaus nousee uuden raikkaan ryhmän kanssa! - No jopa pulahti
Perseaukiset persutko sen tuulahduksen tuovat?
- Vitutuksen multihuip
Kokoomuslainen Sirpa Alho-Törrönen omistaa perhe yrityksen, joka hyvin todennäköisesti kytköksien kautta saa eu -tuet yritykselleen vetämällä turhia kursseja Työ-ja elinkeinotoimiston puitteissa. Samat asiat tuodaan esiin jo työttömyyden tai lomautuksen alkaessa työvoima viranomaisten taholta, joten epäilen tällaisen olevan laitonta.
Mainostetaan henkilöstövuokraus yrityksiä. ym.
Taitaa olla just näitä Navitas /muita kusetus kehitys yhtiöitten juttuja...
Niin se maailma toimii nähtävästi..- Saunan ovi
"hyvin todennäköisesti kytköksien kautta saa eu -tuet ... " , "epäilen tällaisen olevan laitonta...". Ihan mukavia suoraan yksittäiseen nimettyyn henkilöön kohdistuvia väitteitä. Onkohan Sinulla jotain noiden provosoivien väitteittesi tueksi. Epäilen vahvasti, että ei ole ja että niissä ei ole totuutta siteeksikään. Ja jos olet lukenut lehtiä viimeaikoina, niin huomaat että S A-T on muuttanut Kuopioon ja on siellä valtuustoehdokkaana, kuten jo edellä sanottiin. Jos oikein muistan, niin yritystoiminta jatkuu myös Varkaudessa.
Ylipäätään en muuten ymmärrä, mitä hänen mustamaalaamisellaan on tekemistä harmaan talouden viestiketjun kanssa. Tosin en ymmärrä sitäkään, miten kokoomuksen äänestäminen kunnallisvaaleissa voi edistää harmaata taloutta. Voitko selittää? - Pikku-Niilo
Niin.
- mielikki
Mainitsemasi henkilö on jo muuttanut varkaudesta ja on ehdokkaana Kuopion kaupungin valtuutetuksi.
Täältä sossut syö ainaisella räkytyksellään kaikki järkevät pois.
GO kokoomus GO GO GO!- ap
Eipä ole muuttanut, enkä tarkoita Sirpa Alho-Törröstä.
- Vitutuksen multihuip
Luulisi niillekkin tukirahoille olevan parempaa käyttöä kun jakaa näille "piireille".
Tuskin ne työllistämiskonsulentit uskoo itsekkään moiseen sontaan.
Nöyryytetään vain jo valmiiksi räjähtämis pisteessä olevia ihmisiä..Se on vaan kylmä tosi asia että jos ei ole toiminta kelpoisia yrityksiä /tuotteita niin ei se paska siitä valkene! Sitten mennään siihen pisteeseen että käytetään eu tuet näitten verkostoissa olevien yritysten kavereille..aikansa se kestää mut entäs sitten kun hanat menee kiinni... - V-käyrä nousussa!
Nää on niin röyhkeitä, et nehän keksii uusia keinoja kusettaa ja tehtailla uusia tukirahoja vaikka persiistä! Tasan ei käy onnen lahjat on sanonta, mutta kyllä edellinen kirjoittaja oli ihan oikeassa!
- Yläsulku
Valitettavasti tämä keinottelu on päässyt KKK-lta käsistä. Parasta on suhde tuolla rekryssä. Koko työllistämiskeinottelu on pienen akkapiirin Hyvät-Siskot käsissä. Oli varmasti hienoa laittaa ilmoitus: Sulkumestaria etsitään. Mitä se on? Minä tiedän. Työntekijän etsiminen vie enemmän varoja kuin vuosiansio sulkumestarilla.
Näinhän se raha kiertää: Työvoimatoimisto- NavitasRekry- Kumarruskoulutus- Hymyily koulutus- työharjoittelu paikallisessa hyväveli-rantakahvilassa/ myymälässä- ehkä pieni pätkä työsopimusta- siirto keikkafirmalle. Mitä? Eikö työ maita? - Vitutuksen multihuip
Molotovit uudelleen käyttöön...Harmi kun vaimolla "vielä" ns.töitä vielä varkaudessa.. Lähtisin viidakkoon heti jos näin ei ois...mutta maksellaan laskut ja menot ansiosidonnaisilla niin kauan kun riittää..Nämä lähi kaupungit tiedetään kyllä..samaa kauraa sawossa! Ei pojat tätä sottaa näin käydä...mennään tuon suon yli että heilahtaa!!
- Pikku-Niilo
Mitenkäs kävi suon ylitse heilauttajille?
- muutoksen tuulet
Peku puskee nyt täysillä kuntalaisten asioiden eteen. Nyt näyttäisi siltä, että tähtäimessä Kuronen,Tsupari,Rajamäki ja Husu.
Limiittien viisinkertainen nosto ja NK:n lisääminen nostooikeuteen. Peku talousarviokokouksessa oli ajamassa NK:n hallittua alasajoa. Suhonen ei edes eriävää mielipidettä jättänyt 3.9 kh:n kokouksessa ;)- 41-2
Pöty-Pekalla ei riitä äly eikä kyky hoitaa pienintäkään asiaa. Ei demokratia ole kaiken vastustamista. Kaiken vastustaminen on tiedon ja älyn puutetta.
- Pikku-Niilo
41-2 kirjoitti:
Pöty-Pekalla ei riitä äly eikä kyky hoitaa pienintäkään asiaa. Ei demokratia ole kaiken vastustamista. Kaiken vastustaminen on tiedon ja älyn puutetta.
Kuten täältäkin voimme todeta niin jokainen meistä vastustaa jotakin joten......
- toiset vaan ehdolla
Postiosoite:
Soisalon Perussuomalaiset ry
Kivipurontie 17 A 4
78250 VARKAUS
Y-tunnus: 2296833-8
Tilinumero: FI 05 478000 1000 6185
Tämän luominen tyhjästä Leppävirralla ja Varkaudessa kertoo ihan muusta. - niks naks
Vastustettu on tässä kylässä ja ketkäs sen ovat tehneet, juuri ne "tietoa ja järkeä vailla olevat " demut ovat kaiken takana.
Tuskin Perussuomalaisten Peku oli syntynytkään kun täällä hääri vain ja ainoastaan vasemmisto.
Kiristi tehtaalta kaiken mikä lähti ja vähän enemmänkin, kun tuli se pikku-julli Jouko muistaakseni heille Ay-pomoksi ja vaatimukset vain lisääntyivät ja paperimiehet olivat kaupungin kunkkuja.
Verotuloja tuli ikkunoista ja ovista ja ketkäs ne rahat sitten sulloi ja mihin? samat tiedottomat ja järjettömät.
Juuri kuulin , että urheiluseurat olivat tehneet uimalaitoksetkin varkauteen, eikö ne todellakaan olleet kaupungin hankintoja?Ehkä siksi ne lahosivat pystyyn samalla kun urheiluseurojen alennustila alkoi.
Niin paljon hyvää on poissa, eikä nyt ole suunta kuin eteenpäin, mutta muutos on mahdollinen VAIN saamalla ne räveltäjät ja valittajat pois! EI muuten muutu mikään! - Anonyymi
kissi kissi uuh
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki732823Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from752348Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752208Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä82115Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen51544Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue101449- 831237
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81100- 691087
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191044