Talousasioita, raha-asioita? Minulla on eräs iso menoerä tässä tulossa, ja kun siitä (toivottavasti) pääsen, olen helpottunut.. Näetkö miten tuon summan kasaaminen onnistuu loppujen lopuksi?
Näetkö
3
76
Vastaukset
Hei
ole rehellinen ja pyydä jatkoaikaa, jos et pysty kaikkeen heti hetkessä. maksat ainakin osan niin pian, kuin pystyt. kyllä he ymmärtävät.
sinua on vähän huijattu, olet ollut helppouskoinen. mutta tämä oli sinulle nyt opiksi, ensi kerralla sinä varaudut tilanteeseen ajoissa ja järkevästi.
mutta muuten: näen tässä kolme ihmistä.
sinun isäsi - onko hänellä mahdollisesti itseään nuorempi naisystävä, vai onko hän liittynyt johonkin "seuraan"? tämä nainen on yrittämässä vaikuttaa hänen päätäntökykyynsä. sitten on nuorempi työteliäs mies, jolla onnistuu!
sinä olet rehti ja ahkera, maksat sitä mukaa kuin pystyt, mutta muista ottaa yhteyttä pankkiin, jos hidastaa. kyllä he ymmärtävät, sillä myöhästyminen on paljon pienempi haitta, kuin maksun "unohtaminen".
t. Keskiyö- Neito pinteessä
Kiitos. Olen tosiaan maksanut siitä jo osan, ja nyt maksan tämän vuoden puolella vielä osan. Luulen, etten ihan loppua kykene vielä tämän vuoden puolella maksamaan mutta lähes kaiken. Olen suunnitellut vielä hakevani lisä maksuaikaa, koska siihen ilmeisesti vielä mahdollisuuskin onneksi tilanteenikin huomioiden. Isäni ei elä, ilmeisesti näet tämän menneen elämäni miehen isän.. Ja tähän ex mieheeni ja hänen isäänsä tämä rahasotku liittyykin.. Ja minä jouduin maksajaksi, eroni takia (Mies petti, pakko erota oli.) Tällä exällä on itseään huomattavasti nuorempi nainen..
Mutta haluan ajatella, että vielä se hyvä minutkin löytää ja palkitsee tulevassa. :)
Hei
sinä selviydyt ihan varmasti!
näin vanhemman miehen ja arvailin hänen olevan isäsi. mutta löytyihän se totuus kuitenkin.
on sinulla kuitenkin aurinkoa tulevassa, ei se tässä kaikki ole!
olen hengessä mukana...
ystävällisin terveisin
Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2171582- 1861571
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441164Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46858- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617