Kävipäs taas vallan mainiosti.

Just perfect!

Menin tyhmyyksissäni(epähuomiossa) vetämään naamaani saksanpähkinää jolle olen allerginen.
Noh,sitten anafylaktinen shokki alkoi lähestyä ja ehdin vääntäytyä sitä ennen päivystykseen ja vastaanotto-täti ohjasi minut pedille makaamaan.

Noh, asia sitten eteni ja huomasin sitten olevani sairaalanpedillä ilman paitaa karvainen ja hieman veltto mahani esillä muutaman ensi-, sairaan(tms.)hoitajan(joista varsinkin yksi oli aivan upeannäköinen, itseäni korkeintaan pari vuotta vanhempi neitokainen) hellässä huomassa.

Siinä sitten ujona kaverina makaan erittäin kiusallisessa tilanteessa, lääkäritätien ja sairaanhoitajien "ihailtavana". Tämä söpö neitokainen sitten käy siinä ystävällisesti juttelemassa ja kyselemässä kuulumisia vähän väliä, tarkistamassa happisaturaatioita yms. ja jopa peittelemässä minut. Koko ajan tuntui kuin norsulauma olisi tanssinut humppaa rintakehässä(adrenaliinin takia).
No ehkä vähän liioittelen, mutta olo oli silti samanlainen kuin esitelmää ryhmän edessä pitäessä, kädet tärisivät ja sydän hakkasi.

Mitäpä minä, isokokoinen ja saamarin ujo kavernuori mies sitten teen siinä tilanteessa, jossa kuka tahansa itseään kunnioittava mies olisi testannut omaa viehätysvoimaansa, iskenyt vähän flirttiä yms.? Vaikutan tietenkin mahdollisimman etäiseltä, epäkohteliaalta ja yritän puhua niin hiljaa kuin mahdollista. Sen sijaan että olisin yrittänyt luoda katsekontaktia ja hymyillä, minä keskityin ennemminkin kattolaattojen neliskanttisen reikien laskemiseen. Niitä oli 29X28.

Enhän minä tietenkään olisi kyseistä hanhiemoa voinut oikeasti yrittää "iskeä" tai pyytää edes ulos jo allergiakohtauksen, muiden huoneessaolijoiden ja kaikenmaailman sairaanhoitohenkilökunnan hippopotamus-valojen takia, mutta erittäin paljon kyllä harmittaa etten minä kunnolla edes hymyillyt tälle upealle ilmestykselle, vaikka tämä kyllä hymyili minulle(joko ystävällisyyttään tai rauhoittaakseen).

Siinä olisi ollut aivan mahtava tilaisuus harjoitella hieman kauniimalle sukupuolelle puhumista, mutta minä idiootti tietenkin missasin jälleen kerran tilaisuuteni.
Minulla kyllä oli kokoajan takaraivossa tunne, että minun pitäisi yrittää ottaa edes jotain kontaktia, mutta oikeasti huomasin koko tilanteen otollisuuden vasta ajaessani kotiin. Ajatukseni näihin aikoihini olivat jotakin tyyliin "Perkeleen perkeleen helevetin perse! Millainen vitun tyhmä aivokääpiö missaa jokaisen tilaisuutensa jatkuvasti huomaamattaan?!"

Sen peittely-session aikana olisin voinut heittää tunnelmaa keventääkseni ja stressiäni lievittääkseeni jotain tyyliin "Voisitko myös lukea iltasadun ja antaa hyvänyön suukonkin?", mutta EI! Minä vain makaan puhua pukahtamatta tuijottaen välillä kattoon, välillä laiskasti ympäri huonetta ja silloin kun hoitajan katse sattuu kohtaamaan omani, siirrän välittömästi omani pois.

En pystynyt pitämään katsekontaktia edes tämän puhuessa minulle. Vilkuilin vain neuroottisesti hänen silmiään ja kattoa edestakaisin. Näytin varmaan aivan joltain ADD-/-Asperger toipilaalta.

Voihan vagina sentään.

2

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • djsjg

      ainakin olet hauska, kirjoitustyylistä päätellen! :D älä välitä, näitä sattuu meille kaikille, ja muista että jokaisesta mokasta voit ottaa jotain opiksi :)

    • ...........

      Tähän tapahtumaan tai tapahtumattomaan vaikutti suuresti tuo päänsisäinen ajatuksenjuoksusi, jossa asenteesi oli brutaalin armoton itseäsi kohtaan. Alitajunnassasi tilanteeseen vaikutti aiemmat vastaavanlaiset kokemukset ja siksi kehosi reagoi kuten aiemmin vastaavissa tilanteissa jännityksellä ja lukkoonmenemisellä. Koita olla vähän kannustavampi ja armollisempi kun puhut itsellesi. Ajatuksilla on suuri vaikutus ja jos muutat ne positiivisempaan suuntaan niin sillä on myönteisempi vaikutus. Koita elää enemmän hetkessä niin että annat menneiden olla menneitä. Älä jälkeenpäin enää soimaa itseäsi jos kaikki ei mennyt niin kuin olisit toivonut vaan anna itsellesi anteeksi. Voit lohduttautua sillä, että hoitaja teki vain työtään, kohteli sinua kuin ketä tahansa muuta potilasta ja on varmaan saanut kuulla potilailta iskemisyrityksiä ennenkin...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      121
      4550
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      69
      2632
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1665
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1146
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      872
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      853
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      41
      845
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      120
      833
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      807
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe