myyn tampereenasepajan valmistaman pumppukiväärin

Ase on hyvä kuntoinen ja harvinainen, valmistettu vain noin 150 kappaletta.
Kertokaa mihin suuntaan kannattaisi olla yhteyksissä tai laittaa ilmoitus.
4192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

lehtiä. Ase, Kaliiberi, Ase&Erä, Urheiluampuja...

Äänestä

Tee poliisille katoamisilmoitus ja ala kauppaamaan täällä että; "HELEVETIN MOINEN TORRAKKO" ja "LUPIA EN KYSELE".

Tai sitten elä, vaan teet ihan perus ilmotuksen vaikka torififfiin tai nettimarkkinoihin.

Äänestä

Myyn ainutlaatuisen konekiväärin . Valmistettu Helsingon kalliossa talvisodan aikana.Ase toimii hydraulisesti ja saa käyttövoimansa polkupyörään sijoitetusta hydraulipumpusta. On erittäin varmatoiminen ts. ei tee lainkaan häiriötä. Ase oli talvisodan loppuvikot sijoitettuna pääpostin katolle. Tulinopeus määräytyy polkijan mukaan. Piirrustukset jouduttiin sodan loputtua luovuttamaa neuvostoliittoon.
Neljä pudotusta (SB2 pommikoneet ja Rata Il16 hävittäjät)

Äänestä
  • Onks sulla kuteja siihen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikkertton kirjoitti:

Ase on hyvä kuntoinen ja harvinainen, valmistettu vain noin 150 kappaletta.
Kertokaa mihin suuntaan kannattaisi olla yhteyksissä tai laittaa ilmoitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu