kai te pesette

vauvan vaatteet ennen ensimmäistä käyttökertaa?
3252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tottakai, pesen yleensä omanikin, koska vaatteissa on väriaineita ja muita kemikaaleja. Yleensä ensimmäinen pesukerta myös ns. kiinnittää värit.

Äänestä

Joo. Vauvan vaatteet vieläpä omana pyykkinään.

Äänestä

tietysti ja hajusteettomalla,ilman huuhteluainetta. (hajusteeton jo ihan siitä syystä ett itse olen allergikko,joten aina pessy hajusteettomalla,astma&allergialiiton suosittelemalla aineella,ei kuitenkaan lv,joka jää pyykkiin pölisemään)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


allergiaystävällises kirjoitti:

vauvan vaatteet ennen ensimmäistä käyttökertaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu