Äiti Amma ja valheelliset henget!

kobenhavn

Opillisesti Äiti Amma on suuntautunut hindulaisuuteen. Siihen kuuluvat jälleensyntyminen ja karma sekä oppi ihmisen ja kaiken jumaluudesta. Nämä hindulaisuuden perusopit tulevat esille hänen käsityksissään. Kuitenkaan Äiti Amma ei kehota ketään vaihtamaan uskontoaan, vaan ajattelee monien hindujen tavoin, että kaikki tiet ovat samanarvoisia ja vievät samaan päämäärään. Hän opettaa, että ihminen voi tulla yhdeksi Jumalan ja kaikkeuden kanssa myös muiden uskontojen kautta.

Lisäksi ominaista on, että hänen seuraajansa pitävät häntä pyhimyksenä ja guruna, jotkut jopa avatarina, yhtenä jumalan inkarnaatioista. Samanlaisia guruja on kymmenittäin Intiassa, jossa hindulaisuus on pääuskontona. Sai Baba on ollut yksi sellainen, lähes samantyyppinen guru kuin Äiti Amma. Barbara Szandorowskan kirja Pimeää valoa (Escape From The Guru) kertoo, miten kirjailija oli mukana Sai Baban yhteisössä ja miten hän vapautui sen otteesta.

Lue sensaatiomainen paljastus äiti Ammasta; http://www.jariiivanainen.net/aitiamma.html

5

431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jude991

      Niin, tiedän että Äiti ammassa on useita vapaita henkiä ja niiitä henkiä on ympäriinsä tilaisuuksissa. Tästä syntyy telepatia ja ihmeet. Mantroilla ym niitä kutsutaan. Todellista pimeyttä. Ikävät asiat alkavat tapahtumaan vasta ajan kuluessa. Valitettavasti kyllä korjaavilla, häntä moittivilla "guruilla" ym on myös samat henget käytössään (demonien valtakunnat riitelevät keskenään). Hämmästyttävästi maallista hyvää Amma tekee sillä valolla joka häneen kuitenkin paistaa. Vaarallinen yhdistelmä.

      - olen tavannut ammaa ja tunnen useita piireistä ja tulokset ovat syrjäytymistä, voiman menetystä, onnettomuutta, itsemurhia, avioeroja ja niiden hyväksyntiä. No aika surkeassa tilanteessa hänen luokseen usein mennäänkin.
      -hänen sanallinen oppi on kaunista

    • Niiden ihmisten palautteista, jotka ovat olleet 'halikontaktissa' Äiti Amman kanssa, uskon olevan hänen hyvän ja lahjakkaan ihmisen.

      Edelleen uskon, että Äiti Amma säteilee ympäristöönsä Universaalia Energiaa, jota hänelle virtaa kollektiivisesta tietoisuudesta.

    • Ihmettelijä2012

      Nyt kun kerran äiti Ammasta saa tietoa lukemalla Sai Babasta, voiko kristinuskoa oppia yhtälailla koraanista?

      • Aloittajan viisaudel

        Kyllä. Jeesus on koraanissa.


    • 17+12

      Kiitos. Kirjoitus oli kovin informatiivinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      128
      4615
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      202
      3856
    3. 210
      3122
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      106
      2978
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      65
      2791
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      118
      1585
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      5
      1545
    8. 60
      1296
    9. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      243
      1128
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      128
      1060
    Aihe