Rantapukeutuminen Dubai

Auringonottaja

Foorumeilla on mainittu, että Dubain rannoilla käy länsimaalainen rantapukeutuminen. Kärsiikö naisen pitää stringejä jos siististi vain makoilee viltillä, eikä rupea mihinkään kärrinpyörä leikkeihin rantavedessä. Entä vesipuistoissa käykö siellä stringit vai pitääkö olla kokouimapuku.

8

715

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Matkatoimistosta

      Älä ikinä usko foorumin puheita.

      Kysy noita asioita sieltä, mistä matkasi ostat.

    • monta kertaa ollut

      Ei tarvi olla kokouimapukua eli ala ja yläosa on ok!

    • vesitasovene
    • ähläm van sähläm

      Kannattaa rekisteröityä dubai.fi sivuston foorumille, siellä on asiallista tietoja ja sieltä saa asiallisia vastauksia kysymyksiin, ellei nyt ihan jotain tosityhmää perusjuttua kysy. Uimarannoilla stringit ihan ok, mutta vesipuistossa mieluusti vähän peittävämmät bikinit. Kokouimapukukin saa olla.

    • Auringonottaja

      Kiitos paljon vastauksista. Olen käynyt rantalomilla Mallorcalla, Kyproksella, Kanarialla ymv. kohteissa missä rantapukeutuminen on ollut melko sallivaa. Ehkäpä sitten pukeudun hieman konservatiivisemmin Dubain matkalle.

      Pienenä lisähuomiona, että Suomessakin vesipuisto Serenan ohjeissa mainitaan, ettei stringejä suositella. Venäläiset kyllä usein pukeutuu niihin.

      • Nähty on

        Venäläiset paskat välittää muuallakaan mistään yleisistä säännöistä!!


    • nähty on

      Näin Jumeirah Beachillä (se johon on nimellinen pääsymaksu) tytön makoilevan mahallaan stringeissä.

    • tahtoo uudestaan...!

      juu itse oltii helmikuussa siellä ja jumeirah beachillä pariin kertaan.just sillä jonne pieni pääsymaksu.kyllä siellä saa olla niinkuin muuallakin bikineissä ja myös stringeissä JOS kroppa antaa myöten... maanantai tais olla naisten päivä pelkästään.Ei kokemusta muista rannoista viikon aikana,maan säännöt kyllä oli tiedossa ja niitä on syytä kunnioittaa!!!

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      420
      2091
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      202
      1703
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      152
      1542
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1406
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1216
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      257
      1032
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      114
      948
    8. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      17
      864
    9. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      75
      858
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      715
    Aihe