mikä puru ei rupea haisemaan nopeesti tai no puruahan rotille ei saa laittaa ja mörttiröpö rupee haisee nopeesti :)
Vastaukset 4
- suski-87
Omasta mielestäni Toa-Lätt pitää rottakäytössä hajut huomattavasti mörttiröpöä pidempään. Itse olen tykännyt myös pellava- ja hamppuhakkeista mörttiröpöä enemmän, mutta Toa-Lättin tasolle nekään eivät kyllä yllä.
- rottuli <3
kiitos vastauksesta :)
- geh
Toa-lätt imee parhaiten ja pitää hajuja parhaiten. Toinen hyvin imevä on puupelletti, mutta se hajoaa kastuessaan jauhoksi. Mörtsä imee tosi huonosti.
Kannattaa kokeilla myös vessalaatikkoa ja siellä kissanhiekkaa. Meillä rotat tekevät vessalaatikkoon mielellään jos siellä on kissanhiekkaa. Mikään muu vessakuivike ei saa niitä tekemään sinne yhtä tunnollisesti! Muualtakin toki saattaa löytyä papanoita, mutta suuri osa on silti vessassa.
Toimii usein jopa ensikertalaislaumoilla. :) - Black rat
Mulla toimii Toa Lätt, häkki on lintuhäkki josta saa pohjan vaan kiskaisemalla irti. Maailman helpoin siivota :) ja joka kolmas päivä vaihto. Toki jos ois isompi lauma, häkkikin ois järeämpi. Rottani asuvat ylemmissä kerroksissa ja käyvät pohjalla vaan papanoimassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1861583
- 851362
- 1041058
- 48899
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40783Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..11779Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83656Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105627Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30621Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45577