dr von reesblack

Olen elämänvaiheessa, jossa elän ihan saman kaavan mukaan lähes kaikki päivät kun lapsien kanssa kotona tällä hetkellä olen. Joskus tulee onneksi tilanteita, että pääsen vähän tuulettumaan. Miestä en ole saanut pidettyä vierelläni, tai olenkohan itse ollut vähän turhan kriittinen.. Vaikea sanoa. :) Mutta oman tuntemukseni mukaan olen elämääni järjestellyt ja nyt tässä tilanteessa. Kysymykseni kuuluukin, muuttuuko tilanteeni rakkausasioiden suhteen?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näen sinulla rakkautta. Vaikea sanoa, millä tasolla tämä toimii. Vaihtoehtoja on monia asian toteuttamiseen, voitte pelkästään esim. kirjoitella, chatata tai edetä pidemmällekin.

Suosittelen hidasta etenemistapaa ja asioiden vähittäistä edistämistä. Pientä aktiivisuutta itseltäsi tarvitaan, kukaan ei tule muuten luokesesi.

Näen, että tarvitset elämään piristystä, ettet näivety henkisesti. Anna palaa, tarvitset rakkautta, mutta ole varovainen, kaikki mahdollisuudet eivät ole luotettavia eikä juuri sinulle oikeita.

Äänestä

Näen vielä, että joitakin epäonnistuneitakin juttuja on mahdollista tulla esille, mutta nämä ovat osa ennaltaehkäistävissäkin harkinnan kautta.

Älä anna kuitenkaan epäonnistumisten pelon kahlita itseäsi rakkauden etsimisessä.

Äänestä
  • Kiitos. Hitauteen pyrinkin suhteen osalta (jo lastenkin takia), en ole päästänyt helposti ketään lähelleni, enkä tee sitä jatkossakaan. Viihdyn parisuhteessa jos se on tasavertainen. Jos ei ole hyvä olla, on pakko mennä vain yksin eteenpäin. Olen pettynyt miehiin (kahteen lapseni isään) , että varovaisuutta rakkaus vaatii, että suhteeseen vielä jaksaisin uskoa. Ja kyllä huomaan tuon, mistä mainitsitkin, että alkaa henkisesti ja fyysisestikin tuntua lattealta jos en saa innostavia kokemuksia. Mutta tällä hetkellä ei ole edes sitä ihastusta ilmassa, ei ketään elämässäni ja se on vähän omituinen tilanne. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rakkaus puuttuu kirjoitti:

Olen elämänvaiheessa, jossa elän ihan saman kaavan mukaan lähes kaikki päivät kun lapsien kanssa kotona tällä hetkellä olen. Joskus tulee onneksi tilanteita, että pääsen vähän tuulettumaan. Miestä en ole saanut pidettyä vierelläni, tai olenkohan itse ollut vähän turhan kriittinen.. Vaikea sanoa. :) Mutta oman tuntemukseni mukaan olen elämääni järjestellyt ja nyt tässä tilanteessa. Kysymykseni kuuluukin, muuttuuko tilanteeni rakkausasioiden suhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu