Toimiiko arki edelleen näillä työttömän tuloilla? Tuleeko rahallista voittoa mistään?
Dr von reesblack
KohtiJoulua
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Valitettavasti en näe nyt rahallista voittoa merkittävästi ennen joulua. Arki toimii kyllä vaikka vaatimattomasti, yritä elää rahojesi mukaisesti, varo tuhlailua joulunaikana.
Joulun jälkeenkin on elettävä ja näen silloin elämäsi valoisampana, jos nyt olet säästäväinen.
Ei elämä kuitenkaan mene sillä tavalla ennakoidun kaavan mukaisesti, etteikö omilla valinnoillasi jokapäiväisessä elämässä olisi suuri merkitys tuleviin päiviisi. Voit itse vaikuttaa enemmän elämääsi, et ole käyttänyt koko potentiaaliasi!!
Kiitos nopeasta vastauksestasi! Tietääpä varoa taas sitä Joulun kulutusjuhlaa. Näetkö jotain tiettyä potentaalia minussa, jota kannattaisi alkaa hyödyntää? Itse en oikein tiedä "mille alkais".
Jotenkin näyttäsi, että sinulla voisi olla lahjoja johonkin vaihtoehtoisalaankin. Tärkeintä on innostus ja jos jostakin alasta hankit hyvät tiedot, voit tulevaisuudessa hyödyntää taitojasi tuloksellisesti.
Tämä on vain hiukan suuntaa-antava ehdotelma, en sen tarkemmin voi yksityiskohtiin mennä. Mutta avainsanana on innostus, kuulostele mistä asiasta elämässäsi todella innostut ja kehitä sitä.