VUV kisat

jännät sarjajaot painijoiden painoihin nähden???
eikä mennyt parhaan painijan pokaali sinne minne piti
(kolme matsia ja kolme selätystä 4 4 4=12pst.)
10339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

So? Eihän se nyt niin aina menekään eikä tarvikaan mennä. Kyllähän sitä voi joku vetää vaikka 4 seljälleen itteään nuorempia ja heikompia. Ja saada sen parhaan painijan pokaalin. Ei tainnut tulla ansaitusti? Sillä meneehän se aina välillä ihan metsään tuolla systeemillä että palkitaan sen isoimman sarjan voittaja. Todellinen paras painija voi tulla vaikka sarjasta missä 2 painijaa. Ja jokainen tietää että noilla romupytyillä ei oo kuin pölynkerääjän virka.

Äänestä
  • Vai romupytyillä?
    Ehkä sinun mielestäsi mutta kysyppäs 9-14 vuotiailta mitä mieltä.

    Äänestä

No ei se nyt pahasti pieleenkään mennyt..

Äänestä

Paikalla olleena tein samat havainnot kuin muutama muukin
valmentaja- kisojen parhaalle painijalle ei tunnustusta voinut
jakaa tietyistä vuodenvaihteen tapahtumista johtuen?

Kolmesta sarjasta olisi mielestäni löytynyt vähintäänkin palkinnon
ansainnut ; yhtään palkinnon saanutta ja hänen suorituksiaan
vähättelemättä:

-pojat 9v/34kg...12 ottelupistettä
-pojat 11v/44kg...12 ottelupistettä
-pojat 14v/52 kg...12 ottelupistettä

Kisojen paras painija löytyy kovatasoisimmasta sarjasta kolmella
selätyksellä ( 14v/52kg)...mutta;mutta...

Äänestä
  • Eipäs nyt liioitella. Ei tässä nyt mistään maailmanmestaruudesta ole kyse. Miksi pahoittaa lasten ja nuorten mieltä turhilla negatiivisilla kirjoituksilla. Eikös pääasia ole, että kilpailuja järjestetään ja painijat saavat vastuksia sekä kilpailukokemusta.

    Ja yritetään muistaa, että harrastus on lasten ja nuorten, ei vanhempien. Valmentajat tuskin viitsivät kommentoida näitä asioita, he ymmärtävät yskän.

    Äänestä

  • että mitähän kummaa sellaista vuodenvaihteessa on tapahtunut,kun se vaikuttaa pikkupoikien parhaan painijan valintaan?

    Äänestä

  • Minua kiinnostaa kirjoitti:

    että mitähän kummaa sellaista vuodenvaihteessa on tapahtunut,kun se vaikuttaa pikkupoikien parhaan painijan valintaan?

    Joku oli kopeloinnut jotakin ja vaihtanut vissii alushousuja kesken ottelun ja jotain sellaista hämärää.
    Oliko joku jätetty jopa sateeseen,kun tota vettä on nyt tullut koko kesän.
    Ja harastushan nimen omaan on vanhempien juttu, ja lapset leikkii sen aikaa matolla.

    Äänestä

  • Minua kiinnostaa kirjoitti:

    että mitähän kummaa sellaista vuodenvaihteessa on tapahtunut,kun se vaikuttaa pikkupoikien parhaan painijan valintaan?

    ...vinkki: katso vuodenvaihteen seurasiirrot?

    Äänestä

  • huhuillaaan kirjoitti:

    ...vinkki: katso vuodenvaihteen seurasiirrot?

    en jaksa - kuka siirtyi ja minne? tai mistä seurasta siirryttiin minne? aika kaukaa haettua

    Äänestä

df

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäynä se pienikin... kirjoitti:

jännät sarjajaot painijoiden painoihin nähden???
eikä mennyt parhaan painijan pokaali sinne minne piti
(kolme matsia ja kolme selätystä 4 4 4=12pst.)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu