oluesta alkoholistiksi?

en usko.jos viinaa juo niin voi jäädä koukkuun mutta mie juonut olutta 8 kuukautta enkä ole jäänyt koukkuun enkä selvää päivää nähnyt.olut on terveellistä ja pitää mahan ja suoliston kunnossa.
10233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hah.
8 kuukautta oluen lipittämistä juopon uralla on amatöörihommaa.
Siitä vaan jatkat, niin oluellakin nitkahdat koukkuun, ja lopettaminen onkin jo vaikeaa.

Äänestä

Olet jo koukussa. Koitapa olla huomenna juomatta yhtään.

Äänestä

Kuka tahansa voi olla päivän juomatta, mutta kokeileppa kaksi päivää putkeen.

Äänestä

Urheilijaksi tullaan urheilemalla ja alkoholistiksi juomalla alkoholia. Oluessa on alkoholia = juomalla olutta tullaan alkoholistiksi.

Äänestä
  • Tarkoitatko, että nuha lähtee nussimalla?

    Äänestä

  • Kylmät kädet kirjoitti:

    Tarkoitatko, että nuha lähtee nussimalla?

    Rykimällähän yskä lähtee ja kanat tulevat Kanadasta; ensimmäinen venäläinen kun tuli Newfounlandiin, hän näki kanan ja sanoi:"Kana, da!"

    Äänestä

  • kädet perseessä kirjoitti:

    Rykimällähän yskä lähtee ja kanat tulevat Kanadasta; ensimmäinen venäläinen kun tuli Newfounlandiin, hän näki kanan ja sanoi:"Kana, da!"

    Oulun Hailuodon nimi tuli vähän samalla tavalla, kun manne oli venerosvoretkellään ja törmäsi luotoon.

    Äänestä

Kokemukseni mukaan väkevissä oleva etanoli on jotenkin ärjympää ja oluessa oleva taasen lempeämpää ja pehmeämpää etanolia.

Olisipa joskus varaa ostaa VSOP konjakkia, siinä on kuulemani mukaan todella pehmeää etanolia.

Äänestä

ite dokailin olutta tammikuusta elokuun loppuun ilman välipäivää ja nyt ollut noin kaksi viikkoa kokonaan ilman. ei mielestäni kovinkaan koukuttava.

Äänestä

Minä join noin 28 vuotta ja nyt 3 vuotta antabuksella. Niin että, kyllä siitä kaljaongelma tuli, siis koukutti. Alkoholia se on kaljakin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ei alkoholisti kirjoitti:

en usko.jos viinaa juo niin voi jäädä koukkuun mutta mie juonut olutta 8 kuukautta enkä ole jäänyt koukkuun enkä selvää päivää nähnyt.olut on terveellistä ja pitää mahan ja suoliston kunnossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu