Jos haluat...

tehdä hänet onnelliseksi, niin täytä hänen
Kätensä työllä
Sydämensä rakkaudella
Mielensä hyödyllisellä tiedolla
Tulevaisuuden toivolla
Vatsansa ruoalla…


ps. ritäneeköhän?
3194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuo osu heti .Ei vois vastustaa ;)

Äänestä

Onko tämä hyvä vai paha

Äänestä

Hyvä.. niin kuin kuutamossa kuljeskeleminen..
suuren avaruude alla.

Kuin päivän paiste syksyisellä säällä..

Aamun autuus nytkin alkavainen..
ruskottaapi kaunis koittavainen...

Tyytyväisyys on onnen täyte..
nauttikaamme ilolla ihanalla..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


F.E. Crane kirjoitti:

tehdä hänet onnelliseksi, niin täytä hänen
Kätensä työllä
Sydämensä rakkaudella
Mielensä hyödyllisellä tiedolla
Tulevaisuuden toivolla
Vatsansa ruoalla…


ps. ritäneeköhän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu