Huone vuokralla Malmilla Aalto Yliopiston opiskelijalle

Kamppakaveri

Kämppäkaverin tulee opiskella Aalto Yliopistossa yliopiston säännöksistä johtuen.

Asun siis Malmilla opiskelija-asunnossa noin 5 minuutin kävelymatkan päästä juna-asemlta. Asunto on kolmio ja yksi huone on marraskuun alusta lähtien tyhjillään (sisutamaton, sänky kuitenkin mahdollista saada lainaan). Asunnossa on kolme huonetta ja reilun kokoinen keittiö. Olohuone ja keittiö ovat lähes sisustettuja, mutta myös muuta hörtää mahtuu sekaan. Minulla on kaksi kissaa, joten kämppäkaverin tulisi olla mieluiten kissa-/eläinihmisiä.

Lähden itse vaihtoon kevääksi 2013 (joulu-huhtikuu), joten toivoisin, että kämppäkaveri asuisi asunnossa ainakin tämän ajan, eikä muutoksia sillä aikaa tulisi. Asunto on nimittäin lähes täysin sisustettu, ja olen ajatellut jättää suurimman osan huonekaluista ja kodin elektroniikasta vaihdon ajaksi huoneistoon.

Sukupuolella ei ole niinkään väliä ja vaihtaritkin käyvät. Urheilen ja olen menossa aika paljon, mutta aina mukavampaa, mikäli kämppiksen kanssa pystyy iltaisin myös kommunikoimaan. Olen suhteellisen siisti ja järjestelmällinen, vaikkakin kissojen kanssa täydellinen siisteys on mahdotonta. Vuokra on 350 € / kk sisältäen veden ja netin. Asunnossa käytettävissä olisi astianpesu- ja pyykinpesukoneet. Mikäli kiinnostuit ota yhteyttä niin kerron lisää. [email protected]

In English: The flat mate has to be a student of Aalto University! So I'm looking for a flat mate to my 3-bed-room apartment in Malmi. The apartment is located 5 minutes walk from the railway station and 12 minutes from down town Helsinki. The living room and the kitchen are fully furnished including dish and washing machines. The flat mate should live in the apartment at least from the beginning of November to the end of May since I am going to study abroad next spring 2013 and Im planning to leave most of my furniture in the apartment for this time period. I have two cats so the flat mate should not be allergic to cats. Both cats are nice and love people. The rent would be 350 € / month including water and internet. If you are interested, please contact me [email protected].

1

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • www.brandsokay.com

      welcome to the www.brandsokay.com shopping

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2243
    2. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      28
      2166
    3. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2044
    4. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      1578
    5. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      27
      1377
    6. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      1027
    7. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      86
      995
    8. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      24
      912
    9. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      894
    10. Mihin olet kadonnut kaivattuni?

      Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon
      Ikävä
      34
      863
    Aihe