Huone vuokralla Malmilla Aalto Yliopiston opiskelijalle

Kamppakaveri

Kämppäkaverin tulee opiskella Aalto Yliopistossa yliopiston säännöksistä johtuen.

Asun siis Malmilla opiskelija-asunnossa noin 5 minuutin kävelymatkan päästä juna-asemlta. Asunto on kolmio ja yksi huone on marraskuun alusta lähtien tyhjillään (sisutamaton, sänky kuitenkin mahdollista saada lainaan). Asunnossa on kolme huonetta ja reilun kokoinen keittiö. Olohuone ja keittiö ovat lähes sisustettuja, mutta myös muuta hörtää mahtuu sekaan. Minulla on kaksi kissaa, joten kämppäkaverin tulisi olla mieluiten kissa-/eläinihmisiä.

Lähden itse vaihtoon kevääksi 2013 (joulu-huhtikuu), joten toivoisin, että kämppäkaveri asuisi asunnossa ainakin tämän ajan, eikä muutoksia sillä aikaa tulisi. Asunto on nimittäin lähes täysin sisustettu, ja olen ajatellut jättää suurimman osan huonekaluista ja kodin elektroniikasta vaihdon ajaksi huoneistoon.

Sukupuolella ei ole niinkään väliä ja vaihtaritkin käyvät. Urheilen ja olen menossa aika paljon, mutta aina mukavampaa, mikäli kämppiksen kanssa pystyy iltaisin myös kommunikoimaan. Olen suhteellisen siisti ja järjestelmällinen, vaikkakin kissojen kanssa täydellinen siisteys on mahdotonta. Vuokra on 350 € / kk sisältäen veden ja netin. Asunnossa käytettävissä olisi astianpesu- ja pyykinpesukoneet. Mikäli kiinnostuit ota yhteyttä niin kerron lisää. [email protected]

In English: The flat mate has to be a student of Aalto University! So I'm looking for a flat mate to my 3-bed-room apartment in Malmi. The apartment is located 5 minutes walk from the railway station and 12 minutes from down town Helsinki. The living room and the kitchen are fully furnished including dish and washing machines. The flat mate should live in the apartment at least from the beginning of November to the end of May since I am going to study abroad next spring 2013 and Im planning to leave most of my furniture in the apartment for this time period. I have two cats so the flat mate should not be allergic to cats. Both cats are nice and love people. The rent would be 350 € / month including water and internet. If you are interested, please contact me [email protected].

1

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • www.brandsokay.com

      welcome to the www.brandsokay.com shopping

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      431
      2700
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      84
      2005
    3. Mitä kirjainta haluaisit rakastella?

      Ehdottomasti?
      Ikävä
      160
      1564
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      64
      1479
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1426
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      476
      1247
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      145
      1054
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      50
      1044
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      922
    10. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      892
    Aihe