Porin pohjoisella eli 3G alueella Noormarkussa. DNA toimii 1-n.2Megalla , mutta Saunalahdelta lupailtiin jopa 21Megaa jos on 3G alue ja halvemmalla....??!
Onko Saunalahden nettimokkula nopeampi, kuin DNA:n
kannattaako ottaaSNL
5303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lukekaa nyt ne pienet tekstit niistä lupauksista ja sopimuksista. Siellä luvataan jopa 20 megaa mutta todellisuudessa saa huojuvaa 3-15 megaa. Nuo lupaukset ovat tosi suuruudenhulluja kun asiakkaita haeteaan hinnalla millä hyvänsä.
Ei pidä paikkaansa tuo että saa 3-15 megaa, totuus on että saa 0,3-15 megaa, ja tämä koskee kaikkia operaattoreita.
En tiedä megoista, mut meillä sekä Saunalahden ja Dna:n mokkulat. Saunalahti toimi koko ajan kun Dna tökki, katko ja oli tosi hidas!
Dna:n mokkula jonka piti olla juurikin tuo hurja 21mb nopeudella....saan maksimissaan 3mb nopeudella tavaraa.En ole kertaakaan nähnyt sen vielä menevän tuon maagisen 3:n yli.
Ja 21 luvataan :D
Tuo 3:kin on hetkellistä, sekunnin murto-osa.
Teinä en tekisi minkäänlaista määräaikaista sopimusta yhdenkään operaattorin kanssa, se pitää voida purkaa samantien ilman lisäkuluja jos löytyy jostain parempaa yhteyttä.
Siis saunalahti parempi vai?