Millainen on nouseva neitsyt?
Nousuneitsyt
6
2634
Vastaukset
- höpsönsöö
Itse olen nouseva neitsyt, ja oon ainakin huomannut että siisteys on tärkeää. Ei välttämättä niinkään järjestyksellä ja semmosella ole väliä, mutta hygieenisyys. Ja ehkä annan itsestäni semmoisen tutkailevan ja mietiskelevän kuvan. Olen aurinkomerkiltäni oinas! :)
- no no no no no no
Minuakin kiinnostaisi kuulla enemmän nousuneityeistä.. joten kommentoikaapa =)
- toinenarskarapu
Siisteys on mullekin tärkeää ja järjestys. Kaaos on punainen vaate! Myös käytännöllisyys ja loogisuus on tärkeitä tekijöitä. Ehkäpä jotain täydellisyyden tavoittelua? Teen aina aloittamat juttuni loppuun.
Oon ainakin itsestäni huomannut että oon aika herkkä muiden olotiloihin, ihan kuin olis tuntosarvet koko ajan virittyneet ympäristöön. Ja jotenkin vaistoaa toisista sellasia asioita mitä ne muut eivät ehkä tietoisesti välitä itsestään ulospäin. Eli myöskin sellanen mietiskelevä ja analyyttinen luonne:)
Minäkin aurinko Rapu - eiliputuspäivää
Käytännöllinen ja siisti ja havaitsee muiden olotilat.
Nuo kuulosti hyvin tutuilta.
Lisäksi voin sanoa että liikaakin miellyttävä; on parempi olla samaa mieltä kuin aiheuttaa kinaa (koska maallisia nää murheet ovat)
Näyttää ulospäin nynnyn-naamaa vaan ei kerro mitä vauhtia/mihin suuntaan ajatuksissa mennään- Jouneito
Näin on!
- eikorkattusiis
nouseva neitsyt on sellainen, joka herää aina aamuisin. saamattoman eunukin vierestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.813918Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973287Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1202579Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.1831817Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.201754Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m761580Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä931568- 1081489
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11281- 551123