It-ihmistä lohduttaa

Se, että Suomi tekee potilastietojärjestelmän moninkertaisella hinnalla Viroon nähden, johtuukin vain siitä, että kaikenlaiset betonielementtitehtaat ovat käärineet toteutuksesta siivunsa.

Kun nämä korruptiorahat jätetään laskelmasta pois, itse tekemiseen on mennyt Viron kanssa kutakuinkin sama määrä rahaa ja työtä.

Eli ei ollakaan virolaisia huonompia tässä.

hip hip huraa!
2178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulla KU ON MYÖS IEESTLASEL häpeä SUOMESSA nähdessään suomalaista, KOSKA Virosta Suomeen mennyt orjia on Viron MAINE edelleen hyvin ÄLÄ LAINVASTAISTEN ja niin myös muualla MAAILMAS.EESTIST SUOMEN mennyt ON NE pahin.
MINÄ KU IEESLTALSENA kannattaa Matkailu ja ISE Suomessa matkustamaan käynyt JA SUOMEN JA Suomalaiset ovat mukavia.
KESKINÄINEN PUDRUKAUSSI maksa YKSINKERTAISESTI ASUMAAN mennä.
Suomessa on paljon myös hyvin paljon erilaisia ​​kansallisuuksia JA TÄSTÄ vahinkoa.
Suomi on kaunis maa ja suomalaiset todella Euroopassa VALKOINEN KANSA mutta se on edelleen hyvin VAHINGOITTUVAT MILLOIN Suomessa ja muualla.
Viroon NYT ERITTÄIN EI rantaan MUULASEID.VENELASED jäljellä
TULEN SUOMI orjien SUOMESSA
SUOMEN alkuperäiskansoja itsekin kärsimään JA HEOLU ja turvallisuus.
En KANANTAKS maahanmuuttajalle niin kotimaassa JOTKA EIVÄT tuota ja kehittää maahan ainoastaan ​​ONNEA OTSIAD

Äänestä

Betonifirma otti vain rahat vastaan, mitään ongelmaa tässä ei ole

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sadfdsaf kirjoitti:

Se, että Suomi tekee potilastietojärjestelmän moninkertaisella hinnalla Viroon nähden, johtuukin vain siitä, että kaikenlaiset betonielementtitehtaat ovat käärineet toteutuksesta siivunsa.

Kun nämä korruptiorahat jätetään laskelmasta pois, itse tekemiseen on mennyt Viron kanssa kutakuinkin sama määrä rahaa ja työtä.

Eli ei ollakaan virolaisia huonompia tässä.

hip hip huraa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu