Persujen ehokaslista

Kun tuota listaa kattelee niin se kertoo puolueesta kyllä kaiken. Eihän sieltä puutu enään ku yksi kuuluisa tirkistelijä ja pari kotihampun kasvattajaa niin lista olisi aivan täydellinen. :)
19297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Aloittaja taitaa kuulua niihin "koulukiusaajiin".
Tavallisia pieniä ihmisiä on listalla ja ne on niitä parhaita yhteistenasioiden hoitajia. Heillä on tuntuma ja tieto ruohonjuuritasolta eli tavallisen ihmisen arjesta.

Äänestä
  • Aloittaja tuntuu halveksuvan ja leimaavan haapavetisiä ihmisiä.

    Tosiasiassa sossun asiakkaita ovat kaikki, lapsilisinemme,ilmaisen koulun ja terveydenhuollon nauttijoina. Verovähennyksineen ja tukineen myös yrittäjät ja näinä vaikeina aikoina yhä enenevä määrä lomautettuja ja irtisanottuja työttömyyspäivärahoineen.

    Äänestä

  • Samassa veneessä kirjoitti:

    Aloittaja tuntuu halveksuvan ja leimaavan haapavetisiä ihmisiä.

    Tosiasiassa sossun asiakkaita ovat kaikki, lapsilisinemme,ilmaisen koulun ja terveydenhuollon nauttijoina. Verovähennyksineen ja tukineen myös yrittäjät ja näinä vaikeina aikoina yhä enenevä määrä lomautettuja ja irtisanottuja työttömyyspäivärahoineen.

    Eipä ole lapsilisät sossusta tulleet, Kelalta ennemminkin ja mitä ilmaiseen kouluun ja terveydenhuoltoon tulee, niin verojahan tässä maksellaan.

    Äänestä

  • Oletko työtön?? kirjoitti:

    Eipä ole lapsilisät sossusta tulleet, Kelalta ennemminkin ja mitä ilmaiseen kouluun ja terveydenhuoltoon tulee, niin verojahan tässä maksellaan.

    Se on ihan sama, mistä se ilimanen raha tulee, ja verorahojaan ne sossun asiakkaatkin takaisin saavat, työttömätkin nääs maksavat veroja.

    Turha isotella, voit ite olla sossun luukulla seuraavana, sulle voi käyvä vielä palijo huonomminkin.

    Äänestä

Kattele aloittaja Perussuomalaisten listaa aivan rauhassa, vaikka tekstistäsi päätellen hermot taitavat olla pilleripurkin takana. Todella törkeää ja tarkoituksen hakuista kirjoittelua. Häpeä jos suinkin osaat!

Perussuomalaisten vahvuus on juuri sen rakenteessa. Se on kaikkien kansalaisten, yhteiskuntaluokasta riippumaton puolue. Tätä kansa haluaa, sen kertoo faktana jo kannatuslukemat.

Käydään nyt reilu vaalitaisto, annetaan kaikille ehdokkaille rauha käydä vaaleihin omilla vahvuuksilla. Katsotaan sitten lokakuun lopussa miten on onnistuttu.

Äänestä

Kukas tämä Nalle on?

Äänestä
  • Nalle Wahlroos.

    Äänestä

Mittee mieltä Nalle on persujenlistalla viimeisenä olevan ehdokkaan kuvasta ? Vastaa rehellisesti !

Äänestä

tyllykkään, kun muita ei saatu ,vaikka miten houkuteltiin.

Äänestä

Vanhan väsyneen miehen kuva sinne oli istutettu.

Äänestä

niin väkiste rupsahtaa. Jeppasten oppia.

Äänestä

Ompa siellä tosiaan karskinnäköinen mies, mutta ah niin naisia kiinnostava karisma.
Tuon kun sais elävänä pulloon.

Äänestä

Vaihda Jussi kuvasi tuohon listaan.
On varmaan huonoin kuva mitä sinusta on otettu.

Äänestä
  • kaipaasin. tollee naiseen osuvasti.

    Äänestä

Ossaisko jussi pyllistää juuri sopivasti ? Kuvan pitää olla edustava.

Äänestä

Jos pyllistää juuri sopivasti, ettö kivespussit on reilusti näkyvissä, niin luulis ääniä ropisevan Jussin laariin.

Äänestä

helmi persulassa. Sen vahvistaa tuhmin konna-kepukin.

Äänestä

tirkitellä osataan me muukki !

Äänestä

Samassa veneessä kirjoittajalle: Vai kaikki ?

Mitä tarkoitat lapsilisillä - ei tule
Mitä tarkoitat koulujutuilla - ei tarvitse
Mitä tarkoitat terveyspalveluilla - ei saa

Verot kyllä maksetaan ja tuhdisti ajallaan, mutta mitään sillä ei saa. Kauhistuttaa se,
että veroäyri on mitä on ja velkarahalla sitten vielä suunnitellaan jotain jäähallia tms.

Kyllä. Verorahoilla tuotettujen palvelujen perään huutavat eniten ne, jotka ko.
palveluja kunnallisella puolella käyttävät. Pitäisi löytyä niitä maksajiakin tai
ainakin niin, että verorahoilleen saa jonkinlaista katetta.

ps. Ei taida lapsilisät tulla kunnan sossusta ..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sossun elätitkö??? kirjoitti:

Kun tuota listaa kattelee niin se kertoo puolueesta kyllä kaiken. Eihän sieltä puutu enään ku yksi kuuluisa tirkistelijä ja pari kotihampun kasvattajaa niin lista olisi aivan täydellinen. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu