Tiedänhän minä, että minun pitäisi olla nöyrän kiitollinen siitä, että saan olla kanssasi tekemisissä edes sen vähän mitä nyt ollaan. Voisihan olla aivan toisinkin.
Silti huomaan kadehtivani aivan tuntemattomia ihmisiä, joista en tiedä yhtään mitään, mutta jotka ovat niitä sinulle tärkeitä, elämääsi isommin kuuluvia ja rakkaita.
Mitä mulle on tapahtunut?
Silti huomaan kadehtivani aivan tuntemattomia ihmisiä, joista en tiedä yhtään mitään, mutta jotka ovat niitä sinulle tärkeitä, elämääsi isommin kuuluvia ja rakkaita.
Mitä mulle on tapahtunut?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Älä turhaan kadehdi. kuulut siihen joukkoon jo.
Tietäisinkin kuuluvani :)
kun tiedät itekin ettei pidä paikkaansa. tuntematon ei kuulu siihen joukkoon.
ajatelkaa vähän ennenku kirjotatte.
antaa turhaa toivoo kun ei kuitenkaan tiiä yhtään kenestä on kyse.
toi on sama kun valehtelu.
mistä sinä tiedät, mikä heidän tilanteensa on? ovat jonkin verran tekemisissä...
Ehkä ei myöskään pitäisi OTTAA sitä TURHAA toivoa, heti kun joku kirjoittaa palstalle jotain myönteistä.
vähän mustis.
Enemmänkin kuin vähän :/. Ihan outoa, koska ei ole ollut mikään vallitseva ominaisuus mulla tähän asti, päinvastoin.
tykkäät siitä niin paljo niin siks tommoset tunteet, ehkä, en tiä.
Oot ihastunut/Rakastunut.
Jos olet hän, olet minulle tärkeä ja tahtoisin sinun kuuluvan kaikkein arvokkaimpaan paikkaan sydämessäni.
Sille musiikkikipale, jota ajattelen:
http://www.youtube.com/watch?v=Ljyb1UeQ_3w
Hän kuitenkin edes on kanssasi tekemisissä, sekin on jo jotain. Mutta ei kannatta kadehtia, läheiset ihmiset, ystävät ovat tärkeitä. He kantavat silloin kun muut eivät.
Tiedänhän minä kaiken tuon, mutta silti ei nyt järki oikein voita tuota tunnetta.
Olet totaalisen ihastunut, se tuo muassaan mustasukkaisuuden.
vaan vähän selvyyttä mikä varmasti tulee ja sitten....mua viedään. mustasukkaisuus on tähän kamala lisä, mutta olen yrittänyt miettiä sitä etukäteen.pystyn varmasti asennoitumisella vähän vaikuttamaan.