Kysykää entiseltä mielisairaalan potilaalta

Mitä vain.
469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miks jouduit mielisairaalaan?

Äänestä

Olin hoidon tarpeessa. Jos tarkempaa tietoa haluat, niin paranoidis-grandioottisen psykoosin vuoksi.

Äänestä

Ootko poika vai tyttö? Minkä ikäinen? Kauan olit mielisairaalassa? Millaista siellä oli? // siinä jonku verran:)

Äänestä

Poika
18v
2 vuotta
Aluks kauheeta kun ei pystyny hillitsemään itseään, jouduin pariks kuukaudeks eristyksiin mut sitten aloin päästä pois sieltä, lomille lopulta ja kun kuntoutus oli lopussa niin pääsin pois. Kävin lomilla suunnilleen 3 päivää/yötä viikossa viimesen vuoden. Mut ei kannata tehä mitään tyhmyyksiä siellä jos joutuu joskus :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


36765 kirjoitti:

Mitä vain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu