Tämän kolumninsa viimeisessä kappaleessa Aarne Laitinen kirjoittaa liikkuvan poliisin Tapanin kyttäämiseen liittyvän tositarinan:
http://blogit.iltalehti.fi/aarno-laitinen/2012/10/01/turha-poliisi/?ref=es
Todistetusti poliisien vainoama
8
301
Vastaukset
- Annu.
No pitäähän taparikollisia valvoakin kun on todennäköistä että toistavat tekemisensä.
Kyttäisivät ne poliisit jotain pahempia taparikollisia vaan ( esim. pedofiilejä, rattijuoppoja, raiskaajia yms, yms...). Ei tollasessa vainoomisessa ja vahtaamisessa ole mitään järkeä.
- Hiisix
Ensinnäkin liikkuva poliisi valvoo liikennettä, ei muita. Taas tuli tyhmyytesi todistettua, Justiinax.
Tapani Kansalle olisi voinut antaa neuvon joka pätee vieläkin: Älä aja ylinopeutta. Jos rikkoo tietoisesti lakia ja julkisuudessa ylimielisesti antaa ymmärtää, että on niin hyvä ajaja ja on niin hyvä auto, että voi ajaa ylinopeutta- tottakai poliisien pitää valvoa. Tapsa on täysin välinpitämätön säännöistä, jos tulee ongelmia- syy on aina muissa. Koulussa opettaja, liikenteessä poliisi. Matti Nykäsessä ja Tapsassa on paljon samaa.- meitsis
Joku muusikkohan kertoi olleensa Tapsan kyydissä kun nopeutta oli liki 200km/h ja tämä luki samalla iltapäivälehteä ja söi sämpylää kun ajoi autoa :o Tuo jos mikä osoittaa kyllä suurta ajatelemattomuutta ja piittaamattomuutta muista
Jonkinlainen asennevamma Tapanilla varmaan on noita (liikenne)sääntöjä kohtaan. Yhdessä haastattelussahan hän sanoi ,että inhoaa kaikkia auktoriteettejä. Siksi hän kai on usein liikenteessä ollut ongelmissa poliisien kanssa ja koulussa oli ongelmissa opettajien kanssa. Koulusta poispotkimisen syykin oli hänen mukaansasiinä ,että uokanvalvoja oli Tapsan mukaan mielisairas ja rehtori mielivaltainen tyranni... HEH, ehkä hänessä itsessäänkin jotain syytä saattoi olla, vaan eipä sitä yllättäen myönnä. - kaimaar
"Matti Nykäsessä ja Tapsassa on paljon samaa."
Eikös niillä molemmilla ole jonkin sortin ADHD ? - Gilla*
>jos tulee ongelmia- syy on aina muissa. Koulussa opettaja, liikenteessä poliisi. <
Miten niin aina ? Ei Tapsa muutoin ole muiden piikkiin erheitään laittanut. Ja kyllä minuakin ainakin ketuttaisi moinen poliisien kyttääminen.
- Hiisix
Kun ei pärjännyt Lappeenrannan yksinlaulukisoissa-vika oli muiden. Kun ei päässyt Niskasen elokuvaan- syy Mikko Niskasen. Keikoilla mies töppää- syy orkesterin. Euroviisukarsinnat- syy yleisön. Tässä vaan muutama.
- Poliisi Kansa
Otsikko on täysin väärä! Tapsuliini se nahkatakkisia poliiseja jahtaa ja vainoaa - eikä päinvastoin. Poliisisedät ovat niin läpeensä kyllästyneitä neiti Kansaan ja sen ikuisiin nimmaripyyntöihin. Jo on kaverilla otsaa kun pyytää sakkolapun kirjoittavalta poliisilta nimenselvitykset ja osoitetiedot! Ja lisäksi otatuttaa valokuvat itsensä ja sakottavan poliisin kanssa. Makuuhuoneen katolle. Törkeätä! Todella törkeätä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka722777GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431097- 821040
Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!23868Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja48859- 67818
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39802- 44782
- 51752
- 71730