heiii, Minun täytyy harjoitellaan puhumista suomen kieltä sujuvasti. Onko mitään vapaaehtoinen, joka voi auttaa minua puhumaan kieltä sujuvasti?
suomenkieli
2
310
Vastaukset
- sitroen.
Minun täytyy opetella puhumaan suomenkieltä sujuvasti. Onko ketään vapaaehtoista, joka voisi auttaa minua puhumaan sujuvasti suomea?
Näin sen näkisin 8 suomentaidollani.
Tuossa sana mitään pitää olla ketään. Mitään ei oikein sovi silloin kun puhutaan ihmisistä, vaan silloin sanotaan ketään. Ketään on johdannainen sanasta kuka, mitään sanasta mikä.
Luulisi sieltä Vaasasta löytyvän ihan paikkakuntalaisiakin, jotka opettaisivat suomea.- Vaasa ?
Miten Niin vaasasta? Tää on meänkielisten palsta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811508
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951136Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431101Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14700
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30691Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .19621Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617