Itselläni on kaksi Suomi24 tiliä ja molemmat ovat olleet n. 13 vuotta lähes roskapostitta, mutta nyt tänä vuonna on tullut valtava lisäys, vaikka en ole osoitetta levitellyt.
Onko muilla samanlaisia kokemuksia?
Samat torjunnat on kuin ennenkin, olisiko ehdottaa jotain parannusta?
Oletko huomannut roskapostin lisääntyneen?
3
223
Vastaukset
- raivostuttavaa
Kyllä, lisääntynyt on. Nyt on alkanut tulla normaalin kaltaisilla yksityishenkilöiden nimillä roskapostia päivittäin. Esim. nyt viimeksi Elisa Lehtovirta, Marika Huttunen jne.
- MinäIte!
Nimimerkki; raivostuttavaa"
Huom! yksityiden henkilöiden sähköpostiosoitteet on kaapattu, joten älä mainitse kenenkään nimeä täällä, sillä he eivät tiedä että heidän sähköpostiositteet on lähetetty roskapostituslistalle.
- sama kakkajuttu...
Itelläni on hotmail, siihen ei oo vuoteen tullu roskapostia ja nyt tulee monta päivässä!!!! En tiedä johtuuko siitä ku mul oli Sweetim- virus koneella mut vaikka poistin sen niitä tulee silti!! Ja just samoin kuin tuolla raivostuttavaa-nimimerkillä eli ihmisten nimillä!! poistan ne heti enkä lue siis avaa ollenkaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?4312238Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh661357Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831320- 1371208
- 911189
- 1011047
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro133964- 48900
- 47821
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60780