Olen parikymppinen nainen ja etsin edullista tapaa asua Tampereella, jonne olen töiden perässä muuttamassa. En polta, enkä juo, mutta muut saavat tehdä puolestani oman mielensä mukaan, kunhan kämppä pysyisi kohtuullisen siistinä ja jokainen hoitaisi oman osuutensa sen mukaan mitä on sovittu.
Kokemusta on kämppisten kanssa asumisesta, eikä mitään suurta draamaa ole saatu aikaiseksi. Vihaan siis ylimääräistä draamaa, eli musta ei ihan heti saa riitapukaria, mutta kovaakin kritiikkiä osaan ottaa vastaan ja tehdä kompromisseja.
Jos sinulla on tilaa solussa tai haluat löytää kämppiksen/kämppiksiä, joiden kanssa etsiä yhteistä kämppää, ota vain yhteyttä. Ei ole väliä oletko nainen, mies tai jotain muuta tai käytkö töissä tai opiskelemassa. Kunhan pystyt maksamaan oman osuuden vuokrasta. Vuokran toivoisin olevan alle 400 per henkilö vesi ja sähkökuluineen ja kämpän sijainnin jossain lähellä keskustaa.
Yhteydet sähkärillä:
[email protected]
Tampereelle solua/kämppistä/kämppiksiä?
Mearra
0
112
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1354069- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 862921
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334