Järvilehto..Voi pers.....

Olen ihan ällikällä lyöty tuosta Järvilehdon oikeuden käynnistä.. Vapaaksi ne sen ukon saa tavalla tai toisella ja kun tarpeeksi oikeutta käydään ,eli vielä muutama vuosi niin eihän se Guppe edes ollut siinä veneessä vaan tipahti sieltä penkereeltä ja loukkasi itsensä. Oli aikaisemmin hyvän hyvyyttään antanut veneensä lainaksi kaverille. Kyllä tuollainen todistaja mikä mukamas nyt on löytynyt olis ollut käytettävissä jo alunalkaen..Luuleekohan oikeuslaitos että tavallinen kansa on niin tyhmää johon uppoaa kaikki mahdollinen fusku?? Ole nyt Järvilehto mies ja seiso sen takana mitä olet aikaan saanut. Tunnen uhrin perheen joten sympatiat on kokonaan siellä. Voimia Mia.
13205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Toivottavasti ei ole naistuomarit jakamassa oikeutta :D

Äänestä

JJ on TOD surkea jätkä.

Saunan taakse - muijansakin jätti tämän häviäjän.

Äänestä

Järvilehdon tähtitodistaja kommentoi muistinmenetystä :D

IS

Äänestä
  • Haalisi nyt vielä tähtitodistajia latomaan pelkkiä mitättömiä aihetodisteita joilla ei ole mitään arvoa vaikka kirkkoherranvirastosta ja pelaisi aikaa faktat on jo nähty ja käytännössä hovi saattaa vielä korottaa tuomiota ei se ainakaan lievene

    Äänestä

Näkeehän sen jo veneenraadosta, että kuskin paikalla ollut on selviytynyt hengissä,
toinen puoli veneestä, eli se, joka on osunut sillan pilariin on tuusan nuuskana, eli tämä onnettomuudessa menehtynyt on istunut siinä kohtaa, mikä iskeytyi siltaan.
Kuskin paikka on lähes ehjä ja siinä on ollut itse JJ. Mikä siinä asian tuomitsemisessa on niiiin vaikeata, jos olis ollut ns.tavis-juttu, niin tuomio olisi jo napsahtanut aikoja sitten.

Äänestä

Faktat on jo lyöty pöytään ja jos jollain on vielä pokkaa pitää oikeuslaitosta pilkkanaan niin so what jokainen saa keinotella oikeuden kanssa miten tahtoo mutta lopputulokseen tuijottaa kylmä laki eikä poliisit ole tyhmiä tekninen tutkinta on osoittanut seuraavaa ja saman totesi myös oikeus:

syytetyn veneen ohjaimisto oli oikealla puolella, uhri istui vasemmalla puolella
eli juuri sillä puolella joka murskaantui lisäksi veneen huikea nopeus ei olisi mahdollista mitään temppuilua ottaen huomioon syytetyn raju humalatila jonka vahvisti myös portsarikin joka kielsi vielä syytettyä tarttumasta ruoriin

Istuisi poika kiltisti kakkunsa ja lopettaisi veronmaksajien veromarkoilla leikkimisen ja ajattelisi sitä yksinhuoltajaa tai hänen lapsia jotka teki isättömäksi.

Äänestä

Kuka kuoli turmassa .rouvan nimi olikin tuolla alussa. miksi sitä suojellaan enemmän ku jj

Äänestä

Ai että mä nautin kun toi luuseri joutuu kuokkiin sen koko tuomion....sais vielä muutaman kuukauden lisää kakkua, niin taviskansalainenkin vois luottaa oikeuslaitoksen puolueettomuuteen. On se surkimus...vois nyt jo vetää hameen päälle.

Äänestä

Kyllä se nyt alkaa vaikuttamaan siltä ettei Jykä ajanutkaan sitä venettä.

Äänestä

Jos se tosta pääsee luistaan ,niin sen jälkeen kuka tahansa ratti-/ruorijuoppo voi aina vedota täyteen muistamattomuuteensa ja kannattaa aina ilmoittaa, että joku muu Jorma ajoi ja luikki sitten metsään pakoon. Nyt punnitaan Suomen oikeuslaitoksen uskottavuuttakin.

Äänestä
  • Mutta jos se sanoi ettei ajanut, niin eihän se sitten ole ajanut, täytyyhän miehen sanaan luottaa.

    Äänestä

Onhan se piru vieköön outoa kun muistaa ja ei muista. Sitten muistaakin toisella tavalla ja taas ei muistakkaan mitään.. Kappas vaan ja nyt sitten muistaa että ei ainakaan ajanut venettä ja mistä se sopimus tuli että Hän ei kännissä aja..Entäs se vastuu että känniselle ei anneta minkäänlaista ajoneuvoa.. Nyt ymmärsin että Järvilehto aina kännissä ollessaan mukamas ajatti venettään kännisellä kaverillaan??? Tämä on ihan hölmöläisten meininkiä.. Maallikkona kuvasta päätellen kuskin kohta on veneestä melko ehjä ja se toinen paikka paskana joten kukahan ajoi????

Äänestä
  • Sä et vaan ymmärrä totuutta, ei Jyrki ajanut sitä venettä, tuskin on koskaan ajanutkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiljahdus kirjoitti:

Olen ihan ällikällä lyöty tuosta Järvilehdon oikeuden käynnistä.. Vapaaksi ne sen ukon saa tavalla tai toisella ja kun tarpeeksi oikeutta käydään ,eli vielä muutama vuosi niin eihän se Guppe edes ollut siinä veneessä vaan tipahti sieltä penkereeltä ja loukkasi itsensä. Oli aikaisemmin hyvän hyvyyttään antanut veneensä lainaksi kaverille. Kyllä tuollainen todistaja mikä mukamas nyt on löytynyt olis ollut käytettävissä jo alunalkaen..Luuleekohan oikeuslaitos että tavallinen kansa on niin tyhmää johon uppoaa kaikki mahdollinen fusku?? Ole nyt Järvilehto mies ja seiso sen takana mitä olet aikaan saanut. Tunnen uhrin perheen joten sympatiat on kokonaan siellä. Voimia Mia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu