Martina ammattikoulussa?

Kertokaapa minulle kaikkitietävät Martina -fanit tai muut hänen elämäänsä perehtyneet, että mikä hänen koulutuksensa on?

Onhan hänen täytynyt johonkin kouluun yläasteen jälkeen mennä? Amikseen? Johonkin keskiasteen opistoon? Eikai 16v:na ole töihinkään päässyt tai silloin vielä peffaa heiluttanut dazzlingeissa? Mitä teki tämä kohujulkkis 16-19-vuotiaana?
20806
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

No jopas nyt jonkun ihmisen asiat sinua kiinnostaa.
Tällä hetkellä hän näyttäisi olevan äitiyslomalla ja samalla huolehtii itsestään ja lapsistaan ihailtavalla tavalla, vaikuttaa niin fyysiseen kuin psyykkiseen jaksamiseen kenellä hyvänsä :)

Äänestä
  • Täysin samaa mieltä kanssasi. :)

    Äänestä

  • Komppaan täysin... kirjoitti:

    Täysin samaa mieltä kanssasi. :)

    Hei Martti ja Anne! Kiva kun piipahditte täällä totuutta manipuloimassa.

    Ihailtavalla tavalla keksitte tarinaa tyhjästä

    Äänestä

  • MaraAnne kirjoitti:

    Hei Martti ja Anne! Kiva kun piipahditte täällä totuutta manipuloimassa.

    Ihailtavalla tavalla keksitte tarinaa tyhjästä

    Joo, toi oli niin uskomaton vastaus. Kysytään julkkisjuorupalstalla, että mitä kouluja on käynyt ja palstapäivystäjä vastaa heti, että "no jopas nyt jonkun ihmisen asiat sinua kiinnostaa" :D Oikea tosielämän Ulla Taalasmaa! :D
    Sitten selitetään jotain huuhaata täysin asian vierestä.
    Ja kaiken huipuksi puolen tunnin sisällä (mitä ilmeisimmin sama henkilö) tulee sanomaan, että "täysin samaa mieltä kanssasi" :D
    Ei tommosia ihmisiä voi olla oikeasti?

    Äänestä

  • "Tällä hetkellä hän näyttäisi olevan äitiyslomalla ja samalla huolehtii itsestään"

    Äitiysloma ja itsestään huolehtiminen eivät ole ammatteja eivätkä koulutuksia. Itsestään huolehtiminen ja äitiysloma ovat ihan normikauraa myös koulutetulle väestölle. Se ei ole mitenkään erityinen suoritus, mistä pitäisi kunniamainintoja jakaa.

    Minäkin olen ihmetellyt, miksei näillä wt-pissiksillä ole mitään haluja suorittaa mitään opintoja millään alalla. Aikomuksia pidetään jo tutkintona, joilla kehutaan etukäteen eikä opinnot yleensä edes ala, ja jos alkaa niin kestävät max pari viikkoa. Kertoo pitkäjänteisyyden ja suunnitelmallisuuden puuttumisesta. Kertooko tuollainen myös vastuunoton vaikeudesta omassa elämässä ja siitä, että yritetään mennä aina siitä, missä aita on matalin eli kyse on laiskasta luonteesta.

    Ihmissuhteissa katsotaan aina sitä, kenestä on itselle hyötyä eniten.

    Äänestä

  • Jaa jaa, sidukka- Annella pysyy vielä sormet oikeilla näppäimillä, mutta vastahan ollaan kohta iltapäivän puolella...
    Eikö ole äitinä kuluttavaa kytätä ja vastailla omaa tytärtään koskeviin viesteihin?
    Miksi tytttärestäsi on tullut tuollainen, onko kotoa opittu tapa, oletko hänestä ylpeä?
    Omat kolme lastani ovat kaikki aikuisia, mutta luojan kiitos, en kuluta päiviäni murehtimalla heidän julkisuuskuvaansa.
    Lehtien palstoilla roikkuminen tuo sitä rahaa, jota kahden lapsen elatukseen tarvitaan, missä on tämän äidin muut ansiotulot?
    Ulosotossa on sen verran saatavia, mitä pitäisi normaalilla ihmisellä olla edes tuloja vuositasolla kahden äpärän elättämiseen.

    Äänestä

No minäpä tiedän. Oli hanttihommissa kuten pubissa lasien kerääjänä. Ei tehnyt mitään muuta. Siinäkään ei kauaa saanut olla, koska oli asiakkaille töykeä. Sitten meni rahalla yksityiseen kampaajakouluun, lyhyt koulutus, josta ei KOSKAAN valmistunut. Eli todistus jäi sieltäkin pilipalikoulusta sitten SAAMATTA! Vaikka väittää toisin toki.
Tässä siis sulle faktaa säälittävän silikonisalapanoturhakkeen elämästä.

Äänestä
  • Niin minäkin olen kuullut. Ja töykeä hän oli nimenomaan naisasiakkaille. Kateus ja siitä johtuva viha näkyi hänessä jo silloin.

    Äänestä

Heeeh huomaa tosiaan selvästi, sen jälkeen kun Martinasta tuli taas oikein kunnolla naurun aihe, epätoivoisine blogeineen ym, Martinan lähipiiri eli pari ihmistä (muiden kanssa riidoissa) on täällä pistelemässä positiivisia kommentteja, tosi tosi säälittävää.

Äänestä
  • Hei, onhan täällä kännikirjoittajan lisäksi joku Kristiina, joka yritti saada kokoon Martinan fanien ketjun, missä tarkoituksena oli saada kaikki Martinan fanit ilmoittautumaan omalla nimellään keskusteluun. Yllättäen Kristiina jäi ainoaksi!!! :)

    Äänestä

  • Et kuulu lähipiiriin, etkä ole koskaan tavannut, mutta silti kirjoittelet silloin tällöin positiivisia. Mitään perusteluja sinulla ei ilmeisesti ole, ihan vaan mututuntuma.

    Martinan brändipropakanda on uponnut sinuun kybällä. :)

    Karkeasti Martinasta kirjoittajat voi jakaa kahteen ryhmään:
    - ruusunpunaiseen mutu-ihq-ihmisiin, joille riittää satu ja kimallus.
    - ja henkilön taustoista selvääottaneisiin realisteihin, jotka vaativat idoliltaan myös rehtiä asennetta asioittensa hoidossa.

    Törkykirjoittajat ovat henkisesti lähempänä ensinmainittuja ihqttajia; kirjoittavat muuta kuin asiaa.

    Äänestä

Minäkin olen aloittanut työnteon 15 vuotiaana, tosin silloin elettiin vuotta 1965.
45 vuotta työelämässä, ei muita taukoja kuin aikoinaan kahdet äitiyslomat 1980- luvun alussa. Nyt ansaitulla vanhuuseläkkeellä, jippiii. Tehkää nuoret perässä, varsinkin nämä julkkikset, jotka eivät ilmeisesti kunnon työpäivää ole tehneet eläessään, ainakaan tähän mennessä.

Äänestä
  • taidan olla sinua hieman nuorempi, kun aloitin työt vasta v. -68 ja olen edelleen töissä, ja aion olla vielä 7 vuotta

    panen sillä tavalla paremmaksi, että olen työn ohella opiskellut itselleni akateemisen ammatin - siis töissä normi 8 h ja illat ja viikonloput lukien :)

    Äänestä

Kyllä Martinalla tutkinto on, melko tuore sellainen, jota mainosti plokissaan. En kyl muista mikä se oli, mutta joku elämäntaitovalmentaja. Sen pystyi suorittamaan yhdessä viikonlopussa.

Äänestä
  • Mutta tuo 'elämän taito valmentaja' tässä tapauksessa on oikein sopiva tutkinto! ja vielä kun muistetaan slogan 'beauty comes from inside', niin ei voisi paremmin mennä. Jotenkin alkaa ihan säälittämään, mutta toisaalta on kyllä ansainnut ihan kaiken kuran. Nyt totetuu se 'julkkikseksi hinnalla millä hyvänsä'. Voidaan tosin olla montaa mieltä, millainen hinta tuosta pöllöilystä kannattaa oikeasti maksaa.

    Äänestä

  • Aatos suurin kirjoitti:

    Mutta tuo 'elämän taito valmentaja' tässä tapauksessa on oikein sopiva tutkinto! ja vielä kun muistetaan slogan 'beauty comes from inside', niin ei voisi paremmin mennä. Jotenkin alkaa ihan säälittämään, mutta toisaalta on kyllä ansainnut ihan kaiken kuran. Nyt totetuu se 'julkkikseksi hinnalla millä hyvänsä'. Voidaan tosin olla montaa mieltä, millainen hinta tuosta pöllöilystä kannattaa oikeasti maksaa.

    Telkusta tuli joskus reality, missä opastettiin ylivelkaantuneita kestävään kulutukseen. Eräänlaista elämänhallintaa sekin.

    Martinallakin on noita realityjä ollut, että miksei jotain tuollaistakin.

    Äänestä

Martti peri Reiki-ohjaajan tutkinnon mutsiltaan. Siiderillä marinoituna.

Äänestä

Maran koulutus: loputtomat au-sisustussuunnittelijan opinnot.

Äänestä

Jonkun kampaaja-pipali-koulutuksen muistan minäkin, Martina leikkasi BB:ssa ollessaan Niko Nousiaisen hiukset niiiiiin päin ... että viisi vuotias lapsikin olisi pystynyt samaan ellei jopa parempaan! Voi Nikon ilmettä kun näki tämän mestarikampaajan aikaansaannoksen :D

Äänestä

Mitähän toikin muija duunailee 10 vuoden kuluttua, kun sen elämä ei enää ketään kiinnosta... ?????

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Parturikampaaja? kirjoitti:

Kertokaapa minulle kaikkitietävät Martina -fanit tai muut hänen elämäänsä perehtyneet, että mikä hänen koulutuksensa on?

Onhan hänen täytynyt johonkin kouluun yläasteen jälkeen mennä? Amikseen? Johonkin keskiasteen opistoon? Eikai 16v:na ole töihinkään päässyt tai silloin vielä peffaa heiluttanut dazzlingeissa? Mitä teki tämä kohujulkkis 16-19-vuotiaana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu