KUN TURKISTARHAUS LOPETETAAN SUOMESSA.
ÄÄNESTÄN SITTEN
6
90
Vastaukset
- Näin on.
KERRANKIN JOKU PUHUU JÄRKEÄ !!!!!
- ymmyrkäinen
Äänestänyt olen joka kerta kun ikäni puolesta olen voinut. Uuden turkin ostin juuri.
- se on varma
No, kyllä karman laki sinuakin koskee :D
- Tyhmyys kunniassa
Kerran taas joku puhuu tyhmiä.
Kunnanvaltuusto ei päätä turkistarhauksen laillisuudesta eikä Euroopan rahapolitiikasta.
- Siksi juuri
Minä äänestän muun muassa siksi että turkistarhoja terrorisoiva sakki joutuu edesvastuuseen teoistaan ja niinhän se on joutunutkin.
- tabu-aiheista faktaa
Kyllä mielisairaalatoiminta on myös tarhausta vieläpä ihmisiin kohdistuvaa. Kaiken lisäks ne keljuimmat luonteet saa olla vapaina, sinne laitetaan vain kaikkein kilteimmät luonteet, jotka väsyneet johonkin elämäntilanteeseen, ja leimattu. Sitä se oikeasti on. Sanotaan sitten perään vain että sääli on sairautta ja kas kun ei sanota että sympatia kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824777- 1842083
- 1321782
- 1741400
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161281- 351096
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj161077- 78993
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh300977- 52966